MS V HOKEJI 2024 Hudashow priamo v Ostrave: Po kariére si na tieto góly pripijem

Libor Hudáček po zápase proti FrancúzskuLibor Hudáček po zápase proti Francúzsku Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Jasný hrdina zápasu! Aj také označenie prischlo Liborovi Hudáčkovi po dvojgólovom koncerte proti Francúzsku.

Skúsený útočník sa utrhol z reťaze a k presným zásahom s poradovým číslom štyri a päť pridal aj jednu asistenciu. Po piatom zápase na turnaji je s deviatimi bodmi druhý najproduktívnejší hráč celkovo, spoločnosť na vrchole štatistík mu robia Švajčiari Roman Josi, Nico Hischier a Švéd Marcus Johansson.

Čerešničkou na torte mu môže byť ocenenie muž zápasu. Po stretnutí prišiel do mixzóny tradične dobre naladený, úsmevy rozdával na všetky strany. Potom prišla úvodná otázka a okamžite spozornel.

Ako by ste zhodnotili dnešný zápas?

"Neviem, čo sa stalo, prvá tretina nám vôbec nevyšla. Súper vyhrával súboje a my sme si nevedeli rady. Možno nás mali viac prečítaných a viac nás bránili. Potom sme si niečo povedali a zmenili."

Prvý gól ste strelili po ukážkovej akcii s menom spin-o-rama. Proti francúzskemu brankárovi ste šli na istotu?

"Brankárov si pred zápasom rozoberáme. Dá sa povedať, že som vedel, kam mám mieriť. Janko (Lašák) nám povedal, že máme strieľať hore a vyšlo to."

Čo môžete povedať k tej efektnej otočke?

"Napadlo mi to (úsmev). Súper ma vytláčal z vnútornej strany, vedel som, že jediná možnosť je ísť dole. Neviem, kde on ostal, pretože ma pustil samého na bránu. Potom som už len vystrelil."

Po góle ste poslali odkaz do hľadisku. Komu patril?

"Mal som tu syna. Dcéra má dva roky, ostala doma. Asi spala a gól nevidela, ale fandí mi."

Po dvoch góloch ste si verili aj na hetrik?

"Bolo to blízko aj ďaleko. Nemal som to v hlave, nešiel som tvrdohlavo po hetriku. Škoda jednej situácie, keď sme šli dva na jedna, prestrelil som. Ak by šiel puk o desať centimetrov vedľa, tak by bol gól.

Nevadí, dal som už päť gólov. Minulý šampionát som nedal ani jeden (úsmev). Zajtra musíme znova naštartovať motory a hrať tak ako dve tretiny proti Francúzom."

Obranca Mário Grman strelil prvý gól v na MS v hokeji. Snažili ste sa mu zobrať puk, podarilo sa vám vziať originál aj s čipom?

"Zobral som mu puk, ale rozhodca za mnou prišiel, že ho musím vrátiť a donesú nám puk bez čipu. Čakám na to, určite mu ho dám. Klobúk dole, ako to zvládol, pretože mal črevnú virózu a nie je to sranda odohrať zápas."

Dostali ste po tak dobrom výkone pochvalu od trénerov?

"Tréneri nechvália jednotlivo. Vraveli, že sme zápas odohrali tímovo a tak musíme hrať. Všetci máme robiť to, čo od nás chcú. Je jedno, kto sa ako volá. Výsledky prídu."

Zľava v popredí: Libor Galéria fotiek (25) Libor Hudáček oslavuje gól proti Francúzsku Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Presilovky vám na tomto turnaji veľmi nefungujú. Vnímate to rovnako?

"Mali nás prečítaných a my sme mali na to zareagovať. Povedali sme si, čo urobíme, ale už sme ďalšiu presilovku nedostali. Myslím, že v tej ďalšej by to bolo oveľa lepšie. Každý si však pozerá videá a každý vie, čo chceme robiť. Musíme to zmeniť a hrať jednoduchšie."

Týmito troma bodmi ste sa dostali do TOP 10 Slovákov na MS v počte získaných bodov. Vedeli ste o tom?

"Zatiaľ to veľmi nevnímam. Som tu a snažím sa pomôcť tímu. Po kariére si na to môžem pripiť a byť spokojný s tým, čo som dosiahol."

Zajtra vás čaká zápas proti Lotyšsku. Čo bude dôležité urobiť, aby ste ho vyhrali?

"Vieme, že je to náš najdôležitejší zápas na turnaji. Musíme hrať svoju hru a vnucovať im čo chceme od prvého buly. Vieme, čo nás čaká."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 25

Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko MS v hokeji 2024

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy