VIDEO Slovan bral jedno ocenenie za druhým: O najlepšom hráčovi sezóny neboli pochybnosti

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. získal cenu za najlepšieho trénera Niké ligyNa snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. získal cenu za najlepšieho trénera Niké ligy Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Najlepším hráčom skončeného ročníka futbalovej Niké ligy sa stal Juraj Kucka.

Tridsaťsedemročný stredopoliar majstrovského ŠK Slovan Bratislava vyhral anketu prvýkrát v kariére. Na tróne nahradil svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho, pričom najviac hlasov získal aj od fanúšikov. Objavom sezóny sa stal ďalší hráč "belasých" Nino Marcelli a dominanciu Slovana v ankete podčiarkol Vladimír Weiss starší, ktorý sa opäť stal najlepším trénerom v najvyššej slovenskej súťaži.

Zastúpenie na nedeľnom slávnostnom vyhlásení ankety Jedenástka sezóny Niké ligy 2023/2024 mala až polovica klubov. Štyria futbalisti sú z kádra Slovana, traja z FC Spartak Trnava a po jednom hráčovi majú v jedenástke FK Železiarne Podbrezová, FC DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Dukla Banská Bystrica. Najlepším brankárom sa stal Dominik Takáč z trnavského Spartaka, ktorý získal len o jeden hlas viac ako druhý Ľubomír Belko (MŠK Žilina).

V strede obrany sa nachádza dvojica z radov aktuálneho majstra Kenan Bajrič a Guram Kašia. Na kraji ich dopĺňajú Matúš Kmeť z Trenčína a Yhoan Andzouana z DAC-u. V strede poľa dostali najviac hlasov Peter Kováčik z Podbrezovej, Tigran Barseghjan zo Slovana, Adrian Zeljkovič (Spartak Trnava) a Kucka, ktorého do Jedenástky sezóny zaradili všetci hlasujúci. Svoju pozíciu v najlepšej jedenástke obhájil útočník Banskej Bystrice Róbert Polievka a post hrotového útočníka obsadil Michal Ďuriš (Spartak Trnava).

Najlepším hráčom sa stal premiérovo Juraj Kucka, ktorý zároveň získal aj Cenu fanúšika pre osobnosť Niké ligy. O nej rozhodujú fanúšikovia prostredníctvom online hlasovania na webe tvnoviny.sk. Nestarnúci "Kuco" patril medzi opory Slovana, ktorý získal šiesty majstrovský titul v rade a prebojoval sa do play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy. V ňom bol nad jeho sily Sturm Graz. Kucku v závere sezóny vyradilo zranenie a momentálne tvrdo pracuje na tom, aby bol fit na ME.

"Sezóna bola lepšia, ako som si predstavoval. Dnes som získal tri ocenenia, veľmi ma to prekvapilo. Každý deň ´makám´ na tom, aby moje zranenie vydržalo záťaž." Smerom k ME vyjadril Kucka túžbu, aby Slováci ukázali svoju tvár. "Chceme v Nemecku predviesť dobrý futbal a kam sa dostaneme, tam sa dostaneme. Cieľ je v prvom rade dobre reprezentovať Slovensko," dodal Kucka.

Po minuloročnej premiére Tribúny slávy pribudli k trom jej členom ďalšie mená. Svoje čestné miesto v sezóne 2023/2024 na nej zaujali Juraj Halenár (in memoriam) v kategórii hráč, Dušan Galis v kategórii tréner a Rudolf Janček v kategórii osobnosť. Cenu pre najlepšieho rozhodcu získal Ivan Kružliak, ktorý sa predstaví aj na ME v Nemecku.

V ankete Jedenástka sezóny hlasovali hlavní tréneri účastníkov Niké ligy, prezident Únie ligových klubov, zástupcovia SFZ (tréner SR 21, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo Výkonnom výbore), prezident Únie futbalových trénerov Slovenska, prezident Klubu ligových kanonierov, prezident Únie futbalových profesionálov a predstavitelia médií. O najlepších arbitroch rozhodovali svojimi hlasmi aj pozorovatelia rozhodcov SFZ v spolupráci s Asociáciou rozhodcov SFZ.

PREHĽAD OCENENÝCH:

Najlepší hráč: Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava)

Najlepší tréner: Vladimír Weiss st. (ŠK Slovan Bratislava)

Najlepší strelec: Tigran Barseghjan (ŠK Slovan Bratislava) a Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica) – obaja 13 gólov

Cena fanúšika, osobnosť Niké ligy: Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava)

Objav sezóny: Nino Marcelli (ŠK Slovan Bratislava)

Cena fair play: MŠK Žilina

Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak

Najlepší asistent rozhodcu: Ján Pozor

TRIBÚNA SLÁVY:

Juraj Halenár (in memoriam): v kategórii hráč
Dušan Galis: v kategórii tréner
Rudolf Janček: v kategórii osobnosť

JEDENÁSTKA SEZÓNY NIKÉ LIGY 2023/24:

Brankár: Dominik Takáč (FC Spartak Trnava, 7 hlasov)

Obrana: Matúš Kmeť (AS Trenčín, 5 hlasov), Kenan Bajrič (ŠK Slovan Bratislava, 10 hlasov), Guram Kašia (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasov), Yhoan Andzouana (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 18 hlasov)

Stred poľa: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová, 11 hlasov), Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava, 25 hlasov), Adrian Zeljkovič (FC Spartak Trnava, 9 hlasov), Tigran Barseghjan (ŠK Slovan Bratislava, 24 hlasov)

Útočníci: Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica, 18 hlasov), Michal Ďuriš (FC Spartak Trnava, 13 hlasov)

Výsledky hlasovania (individuálne ocenenia):

Najlepší hráč:
1. Juraj Kucka (Slovan): 17 hlasov
2. Tigran Barseghjan (Slovan): 5 hlasov
3. Róbert Polievka (MFK Dukla): 2 hlasy

Najlepší tréner:
1. Vladimír Weiss st. (Slovan): 19 hlasov
2. Ondřej Smetana (Ružomberok): 3 hlasy
3. Roman Skuhravý (Podbrezová), Pavol Majerník (Skalica): obaja 1 hlas

Objav sezóny:
1. Nino Marcelli (Slovan): 14 hlasov
2. Mário Sauer (Žilina): 6 hlasov
3. Artur Gajdoš (Trenčín): 2 hlasy

Cena fanúšika:
1. Juraj Kucka (Slovan): 42,3% hlasov
2. Michal Ďuriš (Spartak): 38,5% hlasov
3. Róbert Polievka (MFK Dukla): 19,2% hlasov

Rozhodca:
1. Ivan Kružliak: 44 hlasov
2. Peter Kráľovič: 7 hlasov
3. Michal Smolák: 4 hlasy

Asistent rozhodcu:
1. Ján Pozor: 27 hlasov
2. Branislav Hancko: 19 hlasov
3. František Ferenc: 2 hlasy

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Juraj Kucka ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Jedenástka sezóny
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy