MS V HOKEJI 2024 Hrozivé slová lekára: Kudrna má tržnú ranu, zápas nedohral ani Pospíšil

Asistenti trénera Peter Frühauf, Ján Pardavý, lekár MUDr. Pavol Lauko a asistent trénera Róbert PetrovickýAsistenti trénera Peter Frühauf, Ján Pardavý, lekár MUDr. Pavol Lauko a asistent trénera Róbert Petrovický Zdroj: TASR

OSTRAVA - Prebiehala tretia tretina zápasu, prišla strela od modrej a obetavý zákrok útočníka Andreja Kudrnu.

33-ročný hokejista sa hodil do dráhy puku, ktorý ho veľmi nešťastne zasiahol do hlavy. Hrozivý moment otriasol celou Ostravar Arénou. Útočník štvrtej formácie sa našťastie rýchlo postavil a zamieril na striedačku, kde sa dostal do opatery lekárov. 

Po zápase sa pred prítomných novinárov postavil reprezentačný doktor Pavol Lauko, ktorý ozrejmil zdravotný stav skúseného forvarda.

"Andrej Kudrna dostal pukom do hlavy. Mal tam dvojcentimetrovú tržnú ranu, zašili sme ju. Náraz pukom bol obrovský. Momentálne nemá žiadne známky otrasu mozgu. Budeme ho naďalej pozorovať," uviedol lekár s tým, že prilba náraz nevydržala a praskla. 

Kudrna nebol jediný hráč, ktorý nedohral náročný duel proti Lotyšsku. Na konci zápasu nenaskočil do hry ani útočník Martin Pospíšil. "Dostal silné kŕče, po príchode na striedačku sme ho radšej poslali do kabíny, aby nedošlo k väčšiemu poraneniu svalu," dodal lekár. 

Viacerí hokejisti sa počas šampionátu sťažovali na veľké teplo, Ostravar Aréna plná divákov nezvláda nápor a pre hráčov na ľade sa sťažuje situácia. "Napriek tomu, že hokejisti dodržiavajú všetky opatrenia, únave a kŕčom nevieme zabrániť. Teplo v hale je jednoducho vysoké," zakončil Lauko.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Slovensko Andrej Kudrna Martin Pospíšil Pavol Lauko MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy