O majstrovi sa rozhodlo až v poslednom kole: Tisíce šťastných fanúšikov zaplavilo ulice

Futbalisti PAOK Solún oslavujú zisk majstrovského tituluFutbalisti PAOK Solún oslavujú zisk majstrovského titulu Zdroj: SITA/AP/Giannis Papanikos

ATÉNY - Gréckym futbalovým majstrom je štvrtýkrát v histórii PAOK Solún, ktorý si zaistil titul vďaka výhre 2:1 v nedeľnom mestskom derby s Arisom v poslednom kole.

V konečnej tabuľke si PAOK udržal dvojbodový náskok pred obhajcom prvenstva AEK Atény, ktorému nebola nič platná záverečná výhra 3:0 nad Lamiou.

Hosťujúci PAOK poslal v nedeľu po pol hodine do vedenia španielsky útočník Brandon, ale krátko po zmene strán Aris vďaka ďalšiemu Španielovi Lorenovi vyrovnal.

Víťazný gól dal v 62. minúte brazílsky veterán Taison. PAOK náskok udržal, hoci posledných 20 minút dohrával bez vylúčeného Janisa Michaildisa.

Zverenci rumunského trénera Razvana Lucescua získali titul po piatich rokoch a zaistili si účasť v predkole budúceho ročníka Ligy majstrov. Tretie miesto obsadil Olympiakos Pireus po remíze 2:2 s Panathinaikosom. Aris skončil piaty.