VIDEO Emotívne priznanie Pospíšila: IIHF zverejnila dokument o členovi slovenského útoku skazy

Martin Pospíšil počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácieMartin Pospíšil počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Medzinárodná hokejová federácia IIHF zverejnila na svojej oficiálnej stránke pútavý dokument o slovenskom reprezentantovi Martinovi Pospíšilovi.

Zvolenský rodák v ňom hovorí o svojej zdravotných patáliach, ktoré ho v posledných rokoch sprevádzali. Dvadsaťštyriročný útočník mal problémy po viacerých otrasoch mozgu, ktoré ho dokonca postavili pred veľké rozhodnutie. Pospíšil v jednom momente zvažoval, že ukončí svoju profesionálnu hokejovú kariéru, ale všetko zlé sa, našťastie, obrátilo na dobré.

Momentálne má Pospíšil za sebou prvú sezónu v NHL v drese Calgary Flames a svoju výbornú formu potvrdzuje aj na MS v Českej republike, kde zaznamenal tri góly a štyri asistencie.

"Mám za sebou šesť otrasov mozgu a ten piaty bol naozaj veľmi zlý. Nehral som kvôli tomu päť mesiacov a tri z nich som nemohol ani šoférovať. Nemohol som robiť ani bežné veci, bolo to nesmierne náročné. Bol som blízko k tomu, aby som skončil s hokejom a už nikdy nehral," priznal Pospíšil v emotívnom videu.

"Teraz som veľmi šťastný za to, kde som. Môžem hrať hokej a užívať si život. Vždy som myslel pozitívne. Povedal som si, že ak to pôjde o 1% lepšie každý deň, budem to skúšať. Tiež som podpísal novú zmluvu s Calgary Flames, čo ma ešte viac nakoplo a motivovalo. Veľmi si vážim, že vo mňa stále verili. Mal som dobrú letnú prípravu, odohral som šesť zápasov (na farme) a následne prišlo povolanie.

Martin Pospíšil Galéria fotiek (2) Martin Pospíšil v drese Calgary Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

Spomínam si na prvý zápas v NHL, bol som z toho vzrušený. Nemal som žiadny stres, pretože som si povedal, že na to som čakal dlhý čas. A k tomu som strelil prvý gól. Všetko sa udialo rýchlo. Odohral som sezónu v NHL a teraz som tu a reprezentujem svoju krajinu. 

Spomínam si, ako som pozeral zápasy národného tímu v televízii a zrazu som ja v šatni, reprezentujem svoju krajinu, hrám pred fanúšikmi, rodinou a kamarátmi. Je to niečo špeciálne, niečo o čom som vždy sníval... moje sny sa stali skutočnosťou. Užívam si tu každý jeden deň," dodal úprimne Pospíšil.

Viac o téme: Slovensko Slovenská hokejová reprezentácia Martin Pospíšil
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/IIHF
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy