Nastal čas na vážne rozhodnutie: Dojímavá správa ikony Realu Madrid pre celý klub i fanúšikov

Toni Kroos s manažérom Carlom AncelottimToni Kroos s manažérom Carlom Ancelottim Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Nemecký futbalový reprezentant Toni Kroos po domácich ME 2024 ukončí aktívnu kariéru.

Stredopoliar Realu Madrid to oznámil prostredníctvom sociálnej siete. Majster sveta z roku 2014 sa v marcovom asociačnom termíne vrátil do národného tímu. S fanúšikmi sa spojil príspevkom v tomto znení:

"17. júl 2014 - deň mojej prezentácie v Real Madrid, deň, ktorý zmenil môj život. Môj život futbalistu, ale špeciálne život osoby. Bol to začiatok novej kapitoly v najväčšom klube sveta. Po desiatich rokoch prichádza táto kapitola do cieľa. Nikdy nezabudnem na ten drzé úspešné časy.

Chcel by som špeciálne poďakovať každému, kto ma privítal s otvoreným srdcom a veril mi. Ale špeciálne by som rád poďakoval vám, drahí Madridistas, za Vašu náklonnosť a lásku od prvého dňa do posledného. Zároveň toto rozhodnutie znamená, že moja kariéra aktívneho futbalistu sa skončí v lete po európskom šampionáte.

Som šťastný a hrdý, že som vo svojej mysli našiel správne načasovanie pre toto rozhodnutie, a že som sa mohol rozhodnúť sám. Mojou ambíciou bolo vždy ukončiť kariéru na výkonnostnom vrchole. Odteraz mám iba jednu myšlienku - za 15-kou (15. titul v Lige majstrov pre Real, pozn.). Hala Madrid a nikdy inak!" napísal Kroos na sociálnej sieti.

Kroos získal s Bayernom Mníchov tri bundesligové tituly, trikrát triumfoval v Nemeckom pohári a v roku 2013 aj v Lige majstrov. Po svetovom šampionáte v Brazílii prestúpil do Realu. S bielym baletom vyhral štyrikrát Ligu majstrov i španielsku La Ligu a päťkrát MS klubov. Prvého júna by mal nastúpiť vo Wembley vo finále LM proti Borussii Dortmund.

Viac o téme: Toni Kroos Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/toni.kr8s
  • Zdroj: TASR, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy