Prísť o domácu olympiádu by bola malá tragédia: Francúzska majsterka sveta má 100 dôvodov na radosť

Francúzska šermiarka Ysaora ThibusováFrancúzska šermiarka Ysaora Thibusová Zdroj: SITA/AP/Hassan Ammar

PARÍŽ - Hviezdna francúzska šermiarka a predminuloročná majsterka sveta Ysaora Thibusová nebude pykať za dopingový nález a môže štartovať na domácich olympijských hrách.

Disciplinárna komisia medzinárodnej federácie FIE ju zbavila viny. Francúzske médiá o tom informoval právnik Thibusovej.

"Prežívam veľa emócií i radosti a tiež obrovskú úľavu," uviedla tridsaťdvaročná fleretistka. Provizórne zastavenú činnosť mala od februára kvôli pozitívnemu testu na anabolický steroid ostarín z januárového Svetového pohára v Paríži.

Svoju úspešnú obhajobu založila na "kontaminácii prostredníctvom telesnej tekutiny", teda že sa jej látka dostala do tela od jej partnera Racea Imbodena, ktorý mal zakázanú látku z výživového doplnku. Proti oslobodzujúcemu verdiktu sa môže do 21 dní odvolať napríklad Svetová antidopingová agentúra.

Thibusovej v čase pozitívneho testu patrilo medzi fleretistkami piate miesto vo svetovom rebríčku. V zbierke má kompletnú zbierku medailí z individuálnych súťaží na MS vrátane zlata z Káhiry 2022. Ďalších sedem cenných kovov získala ako členka tímu a súčasťou družstva bola aj pri zisku olympijského striebra na posledných hrách v Tokiu.

Viac o téme: LOH Paríž 2024 Ysaora Thibusová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy