VIDEO Keď ho milujete, nie je čo riešiť: Reklama na basketbal, labužníci NBA si prišli na svoje

Derrick White a Jayson TatumDerrick White a Jayson Tatum Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - Basketbalisti Bostonu Celtics vyhrali v noci na stredu v úvodnom zápase finále Východnej konferencie NBA nad Indianou Pacers 133:128 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii. Druhý súboj sa hrá v noci na piatok opäť v Bostone.

Celtics boli blízko prehry, ale Jaylen Brown trojkou 6,1 sekundy pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 117:117 a poslal duel do predĺženia. V jeho závere premenil dôležitú trojku Jayson Tatum a aj vďaka nemu Boston úspešne vstúpil do série.

Tatum sa na víťazstve podieľal celkovo 36 bodmi, z toho desať dosiahol v predĺžení. Pridal aj 12 doskokov a štyri asistencie. Brown nazbieral 26 a stredný rozohrávač Jrue Holiday 28 bodov, čo bolo jeho sezónne maximum.

V drese Pacers, ktorí počas stretnutia dokázali trikrát zmazať výrazné manko, zaznamenal Tyrese Haliburton 25 bodov, 10 asistencií a tri doskoky a Pascal Siakam 24 bodov, sedem asistencií a 12 doskokov.

Víťaz základnej časti Boston si v 2. kole play off poradil s Clevelandom 4:1 na zápasy a mal takmer týždeň voľno. "V stretnutí bolo veľa pozitívnych i negatívnych momentov, rozhodne to nebol náš najlepší duel. Takmer sme pustili zápas na domácej palubovke, no podarilo sa nám v závere zahrať niekoľko útokov správne. Víťazstvo berieme, ale po pravde, musíme sa zlepšiť," zhodnotil vystúpenie svojho tímu Brown.

Tyrese Haliburton a Jayson Galéria fotiek (5) Tyrese Haliburton a Jayson Tatum (vpravo) Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

Indiana hrala ešte v nedeľu zápas číslo sedem v New Yorku, no únava či kratší čas na prípravu neboli napokon rozhodujúci faktor. "Prehra je jednoznačne mojou chybou," vzal vinu na seba tréner Indiany Rick Carlisle.

"Desať sekúnd pred koncom sme viedli o tri a mali loptu v držaní. Mal som si vziať oddychový čas a pripraviť akúkoľvek akciu, aby sme sa dostali na čiaru trestného hodu. Nestalo sa a nasledovali ďalšie chyby. Ukázali sme však vysokú odolnosť, tak ako v druhých polčasoch po celý rok. Musíme v tom pokračovať aj v druhom meraní síl," pridal vysvetlenie.