Majster a trénerská ikona plánuje ukončiť kariéru: Roníme slzy smútky a vďačnosti

Tréner Claudio Ranieri oslavuje s hráčmi Cagliari Tréner Claudio Ranieri oslavuje s hráčmi Cagliari Zdroj: SITA/AP/Gianni Santandrea/LaPresse

RÍM - Claudio Ranieri odstúpil z postu kormidelníka futbalistov Cagliari. Skúsený Talian podľa médií zrejme ukončí trénerskú kariéru.

Sedemdesiatdvaročný Ranieri v roku 2016 senzačne priviedol Leicester k titulu v anglickej Premier League. V sezóne 2022/2023 sa dokázal s Cagliari prebojovať do Serie A a v tomto ročníku ho pomohol v najvyššej súťaži udržať.

Pred záverečným kolom má istotu zachovania si príslušnosti medzi talianskou elitou. Ranieri trénoval sardínsky klub predtým aj v rokoch 1988–1991.

"Majster Ranieri sa lúči s Cagliari. Roníme slzy smútky a vďačnosti pre muža, ktorý dokázal napísať jedny z najkrajších kapitol v histórii Cagliari," uviedlo vedenie klubu vo vyhlásení. 

"Počas dvoch období v tíme zakaždým dokázal splniť stanovené ciele. Naposledy sa mu podaril majstrovský kúsok, keď po dvoch postupoch zo Serie C a Serie B dokázal tím udržať v najvyššej súťaži. Nezmazateľne zostane zapísaný v srdciach našich fanúšikov," uviedol klub na svojej webstránke.

Ranieri v minulosti viedol aj Neapol, Fiorentinu, Valenciu, Atletico Madrid, Parmu, Juventus Turín, AS Rím, Inter Miláno, Nantes či grécku reprezentáciu. V Anglicku kormidloval okrem Leicesteru aj Fulham a Watford.

Viac o téme: Cagliari Serie A Claudio Ranieri
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy