Zdravie hráčov na prvom mieste: Potešujúca správa, nové pravidlo pre Copa América 2024

Lionel Messi oslavuje triumf na Copa AméricaLionel Messi oslavuje triumf na Copa América Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

LUQUE - Tímy na futbalovom šampionáte Copa América budú mať možnosť dodatočného striedania v prípade podozrenia na otras mozgu alebo pri zranení hlavy.

Zavedenie pravidla pre turnaj, ktorý od 20. júna budú hostiť Spojené štáty americké, dnes oznámilo vedenie juhoamerickej futbalovej konfederácie CONMEBOL.

"Popri piatich striedaniach povolených pravidlami bude tímom pridané prípadné šieste v záujme zdravia hráčov," uviedla CONMEBOL vo vyhlásení. "Pôjde o dodatočné striedanie v prípade podozrenia na zranenie hlavy alebo otras mozgu. O jeho uplatnení bude musieť byť informovaný hlavný rozhodca alebo štvrtý rozhodca a bude použitá ružová karta," dodal.

Možnosť striedania v prípade podozrenia na otras mozgu zakotvila vo futbalových pravidlách tento rok v marci medzinárodná pravidlová komisia IFAB. Jeho využitie ale nechala na usporiadateľoch jednotlivých turnajov. CONMEBOL plánuje šieste striedanie ponechať v platnosti aj na ďalšie svoje akcie.

Šestnásťčlenná Copa América, ktorá je tradične majstrovstvami Južnej Ameriky, bude pre USA testom pred majstrovstvami sveta 2026. Na turnaji doplní desať tímov zóny CONMEBOL šesť "hostov" konfederácie CONCACAF, ktorá združuje krajiny Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku. Úradujúcim juhoamerickým aj svetovým šampiónom je Argentína.
 

Viac o téme: FIFA CONMEBOL Copa América
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy