Majstrovské puzzle zostáva pokope: Jeden z hrdinov nitrianskeho play-off dostal novú zmluvu

Alex Cotton sa raduje s Milošom BubelomAlex Cotton sa raduje s Milošom Bubelom Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Hokejový útočník Miloš Bubela zostáva v drese HK Nitra. Účastník zimnej olympiády 2018 podpísal s úradujúcim majstrom ligy dvojročný kontrakt.

Bubela prišiel do Nitry pred sezónou 2023/24 po tom, čo s ním už nerátali v Poprade. V Nitre síce prežil priemernú základnú časť s kolísavými výkonmi, avšak v play-off prepol na vyšší rýchlostný stupeň. Kým dlhodobej regulárnej sezóne nazbieral 16 bodov v 48 zápasoch, vo vyraďovacej časti dosiahol totožné číslo v 21 zápasoch.

31-ročný center či krídelník bol členom druhého útoku, kde ako center pôsobil medzi americkou dvojicou Robby Jackson a Patrik Newell. Banskobystrický rodák sa navyše zapísal do nitrianskej histórie ako strelec zlatého gólu, ktorý vsietil v predĺžení štvrtého domáceho zápasu proti Spišskej Novej Vsi.

Vedenie nitrianskeho klubu už skôr oznámilo podpisy nových zmlúv s obrancom Alexom Cottonom, českým útočníkom Filipom Bajtekom a udržaním celého tria z najlepšieho slovenského útoku v súťaži - Dávida Okoličányho, Sebastiána Čederleho a Jakuba Lacku. Nitra sa naďalej obzerá po novom trénerovi, pretože Antonín Stavjaňa akceptoval ponuku Sparty Praha, kde bude pracovať vo funkcii asistenta trénera.

Viac o téme: HK Nitra Miloš Bubela Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy