MS V HOKEJI 2024 Jágrovo proroctvo a emotívny moment s rodinou: Pastrňák rozplakal celé Česko

David Pastrňák dvíha nad hlavu trofej šampióna MSDavid Pastrňák dvíha nad hlavu trofej šampióna MS Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

PRAHA - Kanonier David Pastrňák ukončil čakanie na svoj prvý bod na majstrovstvách sveta v Prahe víťazným gólom vo finále pri výhre českých hokejistov nad Švajčiarskom 2:0 a mohol si užívať eufóriu z vysnívaného triumfu.

Útok na zisk Stanleyho pohára s Bostonom mu spolu s centrom Pavlom Zachom nevyšiel a po vyradení v 2. kole play-off s Floridou prišli obaja bojovať o inú výzvu. Šesťnásobného držiteľa Zlatej hokejky pre najlepšieho českého hráča sezóny nijako netrápilo, že prvé tri zápasy na turnaji nebodoval. Nakoniec sa postaral o zlatý gól. 

"Som pyšný a šťastný. Som veľmi rád, že sme to zvládli. Som hrdý na chlapcov, pretože sme tu mali neskutočnú partiu. Po mojom príchode to pre mňa aj Zachiča urobili strašne jednoduché, aby sme medzi nich zapadli. Na zlatú medailu sme dlho čakali a nemohla prísť v lepší čas ako u nás doma. Ako pre nás, tak pre fanúšikov v hľadisku, ktorí vytvárali neskutočnú atmosféru," povedal Pastrňák novinárom.

Gól si schoval na pravú chvíľu

Gól si schoval na pravú chvíľu. V čase 49:13 mu nabil na ľavý kruh obrancu Tomáš Kundrátek a Pastrňák zo svojej typickej parkety prekonal Leonarda Genoniho k bližšej žrdi.

"Bol to vyrovnaný zápas, priali by sme si trochu pokojnejší priebeh. Ale také je finále. Nakoniec rozhodol signál z buly a som rád, že vyšiel," doplnil Pastrňák, ktorý oslavoval gól jazdou po ľade na kolenách. "Myslel som, že sa po góle na kolená v živote nedostanem, ale tie emócie boli také veľké. Ani neviem, že v sebe také veľké emócie mám, aby som takto oslavoval gól."

Čerstvý člen Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie Jaromír Jágr dnes po svojej inaugurácii vyhlásil, že Pastrňák finále rozhodne.

David Pastrňák po góle Galéria fotiek (50) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

"Zahliadol sme to, ale veľmi som tomu neveril," podotkol. "Aj štvrťfinále bolo o jednom góle. So Švédmi sme prehrávali 0:1 a 1:2, čo je strašne ťažké, ale chlapci vždy mali odpoveď. Mali sme tu neskutočný tím a partiu, ktorú dali chlapci dohromady.

Prišiel som do nového systému a k k novému trénerovi (Radimovi Rulíkovi), ktorého som nepoznal a trošku mi trvalo si na systém zvyknúť. Ako všetci som mu ale veril a podriadil som sa. Góly síce odo mňa neprichádzali, ale nad tým som vôbec nepremýšľal."

Pred sezónou si prial vyhrať Stanleyho pohár alebo zlato na majstrovstvách sveta. "Povedal by som to teraz zase rovnako. Som veľmi rád, že jedno z toho vyšlo. Teraz si to poriadne užijem a oslávim. Fakt som na tento tím veľmi pyšný. Bolo neskutočné, ako sme bojovali jeden za druhého. Musím spomenúť Jana Ščotku, ktorý nehral celý turnaj a dnes musel nastúpiť do takého zápasu. Fakt som naňho pyšný, už je to naša tretia spoločná medaila."

Dojímavé chvíle s rodinkou

Pred zápasom sa cez plexisklo tradične pozdravil s partnerkou Rebeccou Rohlssonovou a takmer ročnou dcérou Freyou Ivy. Mával aj celej rodine.

"Som taký šťastný, že som sa im mohol ukázať naživo, aby ma doma v Česku videli na vlastné oči. Ani som nevedel, kde sedia, tak som to len tipoval. A oni tam nakoniec, podľa mňa, ani nesedeli. Vôbec som ich nevedel nájsť, to sa mi podarilo až na konci zápasu."

Po oslavách sa bude dávať aj zdravotne dohromady. "Mám bedrový kĺb. Uvidíme, ako to dopadne. Pred majstrovstvami mi bolo povedané, že určite budem musieť ísť na operáciu. Ale čo tu so mnou predviedol pán profesor Kolář... Patrí mu veľká vďaka, takto dobre som sa necítil osem mesiacov.

Neviem, čo má za magické ruky, ale fakt sa mi už dlho nekorčuľovalo tak dobre ako na majstrovstvách," uviedol a dúfa, že sa operácii vyhne. "Pán Kolář hovorí, že nie, tak mu budem veriť."

Užíval si aj konečné 4. miesto Baníka Ostrava vo futbalovej lige. "Baník v Konferenčnej lige, super. Sledoval som to, viem to. Dve červené, 6:0. Výborne," radoval sa z úspechu klubu, ktorý aj mimo sezóny podporuje v 'kotle'.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 50

Viac o téme: Česko David Pastrňák MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Český hokej
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy