MS V HOKEJI 2024 Najväčší príbeh šampionátu: Nepriestrelná česká stena, dá si vôbec pivo?

Český brankár Lukáš DostálČeský brankár Lukáš Dostál Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Český hokejový brankár Lukáš Dostál nepije alkohol, po zisku zlata na domácich majstrovstvách sveta si ale možno jedno pivo dá.

Uviedol to v rozhovore s novinármi. Povedal tiež, že vo víťaznom finále so Švajčiarmi u neho prepukla radosť až vo chvíli, keď útočník David Kämpf 19 sekúnd pred koncom stretnutia zvýšil do prázdnej brány na konečných 2:0.

"Možno si jedno pivo dám, ale asi fakt iba jedno. Neskutočné, nemám slov. Je neuveriteľné, čo sme dokázali. Na všetkých okolo tímu som ohromne pyšný. Hráčov, realizačný tím, úplne všetkých. Na toto v živote nezabudnem," vyhlásil 23-ročný hráč Anaheimu, ktorý má aj bronz z predminulého šampionátu.

Rovnako ako na celom turnaji, aj vo finále pôsobil veľmi pokojne. "Samozrejme, emócie mám, len ich dokážem veľmi potlačiť. To je u brankára ohromne dôležité, nech platí akýkoľvek stav. Až 20 sekúnd do konca, ako sa trafil Kämpfík, som vedel, že už to dotiahneme. A v ten moment už vo mne prepukla radosť. Tlak a všetko opadlo, už som vedel, že budeme majstri sveta,“ uviedol Dostál, ktorý v Prahe odchytal osem z 10 zápasov na turnaji.

Vo vyraďovacej časti MS udržal čisté konto už vo štvrťfinále s USA (1:0). "To je moja práca. Už som hovoril veľakrát, že mi je jedno, ako a koľko vyhráme. Hlavne, že sme vyhrali. Je to play-off hokej, rozhodujú maličkosti. A teraz rozhodla maličkosť, že Pasta (Pastrňák) sa po buly trafil," mienil Dostál.

Nie všetky pocity si po bezprostrednom konci stretnutia vybavil. "Samozrejme, mám trochu výpadok. Bola tam erupcia emócií, dopamín... Je to neuveriteľné," podotkol odchovanec brnenskej Komety.

Česi ovládli MS prvýkrát od roku 2010. "Pamätám si, že sme vtedy hrali futbalový školský turnaj McDonald's Cup. Pozerali sme sa na finále, celý turnaj sa prerušil a pozerali sme sa v televízii," zaspomínal Dostál.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 43

Viac o téme: Česko Lukáš Dostál MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy