Nuda, vankúš a vozenie sa: Namosúrený Verstappen odkázal organizátorom, čo si myslí o VC Monaka

Max VerstappenMax Verstappen Zdroj: Martin Trenkler

MONTE CARLO - Nejeden krčmový anti-fanúšik F1 vám povie, že ide len o krútenie volantom, bezhlavé pretekanie v autíčkach na ovládanie a najlepšiu formulu môže šoférovať hocikto.

Túto skupinu nateraz necháme žiť vo svojej pravde, zamyslime sa však nad Veľkou cenou Monaka. Tradičná a len ťažko odňateľná sa jazdí od roku 1929 a sotva si dokážeme predstaviť, že by razom zmizla z kalendára. Púta záujem bežných i svetových jedincov, no ako vieme, má jeden zásadný problém. Nedá sa tu predbiehať. Trať je mestská, úzka a ako skončíte v kvalifikácii, tak pri rozumnej stratégii zrejme obsadíte rovnaké miesto (alebo minimálny posun) aj v pretekoch.

"Preboha, to je nudné. Mal som si priniesť vankúš," okomentoval Verstappen preteky v Monaku.

Holanďan včera skončil šiesty, no po skončení pretekov sa priznal, že miestami mu chýbala zábava a nudil sa. Trojnásobný majster sveta sa dostal k zadku Georgea Russella, mal čerstvé pneumatiky, ale v stiesnených uličkách nemal šancu na predbehnutie.

"Len som sa snažil nasledovať Georgea a boli sme tak mimo, keď sme sa snažili zvládnuť pneumatiky. Jazdiť na rovinkách a na niektorých miestach na pol plynu je, samozrejme, dosť nudné, štyri sekundy z tempa, to naozaj nie je pretekanie," posťažoval sa Verstappen po pretekoch.

"Víkend je vcelku fajn, len nedeľa je trocha nudná, nanešťastie, ale scenéria je skvelá. Ak dokážeme nájsť nejaké riešenie, prečo nie?" reagoval na otázku, či by nejaká zmena mohla pomôcť zatraktívneniu pretekov v maličkom milionárskom štáte.

Verstappenov náskok na čele poradia sa skresal na 31 bodov, druhý je za ním Charles Leclerc, víťaz nedeľnej Grand Prix. F1 si teraz strúhne voľný víkend a od 7. do 9. júna sa jazdci presunú do Montrealu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 73

Viac o téme: VC Monaka Formula 1 F1 Max Verstappen

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy