Cristiano Ronaldo vytvoril nové gólové maximum: Nenaháňam rekordy, rekordy naháňajú mňa

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Business Wire

RIJÁD - Hviezdny portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prekonal strelecký rekord v saudskej lige. V poslednom kole prispel dvoma gólmi k víťazstvu Al-Nasru nad Al-Ittihádom 4:2 a svoju bilanciu v prvej celej sezóne v súťaži vylepšil na 35 gólov z 31 stretnutí.

O jeden zásah tým prekonal doterajší najlepší výkon, ktorý v sezóne 2018/19 vytvoril aj v drese Al-Nasru marocký reprezentant Abdar Razak Hamdallá. "Nenaháňam rekordy, rekordy naháňajú mňa," uviedol po zápase 39-ročný útočník.

Tridsaťdeväťročný Ronaldo ovládol poradie strelcov o sedem gólov pred Srbom Aleksandarom Mitrovičom z Al-Hilálu, ktorý získal suverénne titul. An-Nasr skončil druhý so stratou 14 bodov.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty Ronaldo pôsobí v Saudskej Arábii rok a pol potom, čo predčasne skončilo jeho druhé angažmán v Manchestri United. Zmluvu v Saudskej Arábii má ešte na rok.

Ronaldo, ktorý doviedol Portugalsko k víťazstvu na ME 2016, figuruje v nominácii národného tímu na blížiaci sa kontinentálny šampionát v Nemecku, pripomenula agentúra AFP.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Al-Nassr
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy