Čo sa skrýva za hroznými výkonmi Djokoviča? Ex-člen Novakovho tímu tuší, kde hľadať príčinu

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Keď v tenisových kruhoch padla veta, že "forma Novaka Djokoviča naháňa strach", všetci vedeli, o čom sa hovorí.

Belehradské monštrum s raketou v ruke valcovalo súpera za súperom, mentálne ho nezlomila žiadna situácia a tituly sa len tak sypali. Lenže tohtoročný Novak Djokovič pripomína len tieň toho chlapa, ktorého si pamätáme z minulých sezón. Srb sa totiž nedostal ešte ani len do finále, nehovoriac o žiadnom titule. Kde sa stala chyba? Prečo sú Djokovičove výkony razom polovičné? 

Marco Panichi, ex-člen Djokovičovho tímu, sa v rozhovore pre taliansky TV kanál SuperTennis rozhovoril, čo môže stáť za poklesom formy. Myslí si, že prehra s Carlosom Alcarazom na minuloročnom Wimbledone nemala vážnejšie následky, ale porážka od Jannika Sinnera v semifinále Davis Cupu je už inou pesničkou.

"Pre všetkých hráčov sú tu prichádzajúce signály. Nezabúdajme, že Nole prehral na Wimbledone po tom, ako mal v tajbrejku druhého setu dôležitú výhodu, prehajdákal ju senzačným spôsobom, a to dvomi banálnymi chybami. Ale zo všetkého najviac ten pokazený volej na začiatku piateho setu, ktorý mohol nakloniť zápas na Noleho stranu.

Avšak, potom hneď vyhral US Open a Turnaj majstrov. Verím však, že z mentálneho uhla pohľadu to bol zápas proti Sinnerovi v Davis Cupe, za ktorý Nole zaplatil viac než za ktorýkoľvek iný," myslí si Panichi.

Novak Djokovič sa v sezóne 2024 trápi nevídaným spôsobom a nedosahuje hernú úroveň, ktorá mu bola známa počas celej kariéry. Australian Open ukončil po semifinálovej prehre s Jannikom Sinnerom, v Indian Wells ho vyradil mladý Talian Luca Nardi.

Antuka mu taktiež ani náhodou nedožičila radosť - monacký semifinálový koniec s Casperom Ruudom, rímska porážka od Čiľana Alejandra Tabila a minulotýždňové predčasné balenie kufrov v Ženeve po stopke od Tomáša Macháča.

Nový tréner počas Roland Garros

Djokovič na konci marca tohto roku ukončil spoluprácu s trénerom Goranom Ivaniševičevičom a odvtedy bol bez kouča, pripravoval sa s Nenadom Zimonjičom. Počas Roland Garros bude po boku Noleho Boris Bosnjakovič, ktorý už bol členom tímu predtým. 

"Odkedy som sa rozdelil s Goranom Ivaniševičom, nikdy som nepotvrdil, že mám permanentného trénera. Povedal som, že Nenad Zimonjič mi pomáhal ako kamarát a mentor, niekto, koho považujem v živote za dôležitého. Boris Bosjnakovič je časťou môjho technického batožinového tímu.

Spolupracujeme už niekoľko rokov v rôznych rolách a Boris bol hlavný tréner v Novak Tennis Center (Djokovičov tenisový areál v Belehrade). Bude môj tréner v Paríži, bude pracovať na analýzach, príprave a taktike. Čo príde po tomto grandslame, zatiaľ nemám dlhodobé riešenie," odkryl Djokovič svoje plány.

37-ročný Belehradčan ide dnes do akcie 1. kola Roland Garros, večer ho vyzve domáci veterán Pierre-Hugues Herbert, s ktorým sa zatiaľ stretol iba raz. V roku 2013 triumfoval 7:6, 6:3 v parížskej hale Bercy v rámci turnaja ATP Masters 1000.

Viac o téme: Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy