S Košicami získal majstrovský titul: Slovenský útočník sa z Humenného sťahuje do nového pôsobiska

Útočník HC 19 Humenné Jakub Linet počas rozhovoru s novinármi pred začiatkom letnej prípravy na novú sezónu nováčika Tipos extraligyÚtočník HC 19 Humenné Jakub Linet počas rozhovoru s novinármi pred začiatkom letnej prípravy na novú sezónu nováčika Tipos extraligy Zdroj: TASR/Roman Hanc

NOVÉ ZÁMKY - Slovenský hokejový útočník Jakub Linet sa stal hráčom HC MIKRON Nové Zámky.

Za sebou má sezónu v HC 19 Humenné, v ktorej si vyrovnal svoje gólové aj bodové maximum v najvyššej slovenskej súťaži. Novozámocký klub informoval o angažovaní 33-ročného centra na oficiálnej stránke.

Linet odohral v ročníku 2023/2024 49 zápasov v drese Humenného a s 23 bodmi za 14 gólov a 9 asistencií bol tretí v tímovom bodovaní. Na individuálne vydarenú sezónu by rád nadviazal aj v novozámockom drese, ktorý si už obliekol v sezóne 2018/2019.

"Pokúsim sa spraviť maximum pre tímový úspech ak tomu prispejem aj gólmi, bude to len plus. Samozrejme, všetko bude závisieť aj od toho, aké úlohy budem mať v tíme," uviedol. V najvyššej slovenskej súťaži už hral aj za materskú Žilinu, Michalovce a Košice, s ktorými získal v roku 2023 majstrovský titul.

Viac o téme: HC Mikron Nové Zámky Jakub Linet HC 19 Humenné
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy