VIDEO Domáca prekážka ho nezastavila: Djokovič odštartoval obhajobu titulu na Roland Garros

Novak Djokovič v úvodnom kole Roland GarrosNovak Djokovič v úvodnom kole Roland Garros Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Srbský tenista Novak Djokovič úspešne vykročil za obhajobou titulu na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V 1. kole zvíťazil na parížskej antuke ako nasadená jednotka nad domácim Francúzom Pierreom-Huguesom Herbertom 6:4, 7:6 (3), 6:4. Jeho ďalším súperom bude vo štvrtok Španiel Roberto Carballes Baena.

37-ročný Djokovič vstúpil do Roland Garros bez jedinej trofeje v sezóne. Naposledy neuspel pri generálke v Ženeve, kde ho vyradil v semifinále Tomáš Macháč.

Srb mal zápas pod kontrolou, svojho súpera pochválil: "Myslím si, že Pierre podával veľmi dobre, najmä v druhom sete, ale aj v treťom. Bol som v komplikovanej situácii, pretože som nevedel nájsť správnu pozíciu na vrátenie jeho podania, takže bolo veľmi dôležité zostať sústredený. Ak by vyhral druhý set, bol by to iný zápas," citoval oficiálny web turnaja.

Trojnásobný šampión parížskeho grandslamu zahral proti 142. hráčovi sveta Herbertovi 27 víťazných loptičiek a urobil tiež 18 nevynútených chýb. Raz prišiel o servis, sám si ale pripísal tri brejky.