Dojímavé VIDEO americkej hviezdy: Bol to môj život, ale nastal čas skončiť

Americká golfistka Lexi Thompsonová oznámila koniec kariéryAmerická golfistka Lexi Thompsonová oznámila koniec kariéry Zdroj: SITA/AP/Matt Rourke

NEW YORK - Americká golfistka Lexi Thompsonová sa v 29 rokoch rozhodla ukončiť po tejto sezóne profesionálnu kariéru.

Do histórie elitného okruhu LPGA sa zapísala v roku 2011 ako vtedy najmladšia víťazka turnaja po tom, čo vyhrala Navistar Classic v Alabame. O svojom rozhodnutí informovala účastníčka dvoch olympijských hier na sociálnych sieťach.

V septembri 2011 mala pri premiérovom triumfe na LPGA iba 16 rokov, profesionálkou bola od pätnástich. Rekord jej ale vydržal len jedenásť mesiacov, kým ju prekonala 15-ročná Lydia Ko z Nového Zélandu.

Thompsonová dokopy vyhrala 11 turnajov LPGA a z roku 2014 má v zbierke trofej za triumf na majore Chevron Championship. Na najprestížnejších turnajoch sa umiestnila celkovo 19-krát v top ten. Niekdajšia svetová dvojka tiež šesťkrát reprezentovala tím USA na Solheim Cupe.

"Nie je to jednoduché, ale nastal čas. Na konci roka s profesionálnym golfom skončím," oznámila Thompsonová, ktorá v poslednom čase laboruje so zranením ruky. Počíta však v budúcnosti s príležitostnými štartmi.

"Golf bol môj život od piatich rokov, turnaje hrám od siedmich. Teším sa na trochu času pre seba, ale určite si nájdem príležitosť, aby som ešte niečím prispela a inšpirovala ďalšie generácie golfistiek," dodala aktuálne 54. hráčka sveta.