VIDEO Ešte nie je koniec! Peter Sagan poteší všetkých fanúšikov na Slovensku

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan sa usmieva počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili nový slovenský tím s názvom Pierre Baguette Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan sa usmieva počas tlačovej konferencie, na ktorej predstavili nový slovenský tím s názvom Pierre Baguette Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BRATISLAVA - Slovenská legenda Peter Sagan sa predstaví na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska 2024.

Svoju účasť na domácej pôde potvrdil v reportáži RTVS. Niekdajší trojnásobný majster sveta nedávno štartoval na Okolo Maďarska, avšak nezabudol ani na slovenských fanúšikov, ktorým sa chce naposledy ukázať na cestnom bicykli. 

"S tímom som sa dohodol, že pôjdem na Okolo Maďarska, tie preteky som aj dokončil. Pokúsim sa absolvovať aj Okolo Slovenska, aby som sa rozlúčil s cestnou kariérou aj so slovenskými fanúšikmi.To by bola posledná bodka za mojou kariérou na ceste," uviedol Sagan vo videu na sociálnych sieťach. 

Päťdňové etapové preteky sa budú konať od 26. do 30. júna. Sagan by mal štartovať v slovenskom tíme Pierre Baguette, ktorý manažuje jeho starší brat Juraj. 

68. ročník podujatia sa začína tímovou časovkou v Dunajskej Strede. Cez Nitru, Hlohovec, Piešťany, Dubnicu nad Váhom a Ružomberok sa cyklisti presunú do Vysokých Tatier. Posledná etapa bude finišovať na Štrbskom plese. Celkovo je na programe 710,5 kilometrov s 19 horskými a 8 rýchlostnými prémiami.

V tomto roku Sagana trápia zdravotné problémy so srdcom a vysnívaná olympiáda na horskom bicykli sa mu poriadne vzdialila. Musel absolvovať operáciu a vynechal značnú časť tréningov i pretekov, na ktorých chcel zabojovať o účasť na LOH v Paríži.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Slovenska
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá