Slováci sú až príliš ďaleko: Saganovi sa jeho veľký sen zrejme nesplní, fakty hovoria jasne

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BRATISLAVA - Sen slovenského cyklistu Petra Sagana o účasti na olympiáde v Paríži, kde túžil štartovať v cross country horských bicyklov, sa zrejme nesplní. Slovensko sa totiž nevyšplhalo dostatočne vysoko v rebríčku krajín Medzinárodnej cyklistickej únie.

V Paríži bude môcť osem najlepších krajín v rebríčku poslať do pretekov dvoch jazdcov, krajiny na 9. až 19. mieste po jednom. Česko je osemnáste. Slovensku patrí v poradí národov miesto až vo štvrtej desiatke.

Aj keď bude presmerované jedno voľné miesto pre organizujúce Francúzsko, ktoré si dve miesta dokázalo vydobyť športovou cestou, pripadne najskôr Izraelu na 20. pozícii. Slováci sú až príliš ďaleko.

Tridsaťštyriročný trojnásobný majster sveta z cestných pretekov Sagan, ktorý sa zaradil v uplynulých rokoch medzi najväčšie hviezdy cyklistiky, na biku začínal a rád sa k nemu vracal. Už v roku 2016 v Riu de Janeiro uprednostnil štart v teréne, obsadil ale až 35. miesto. O štart na ceste v Pekingu 2021 prišiel kvôli problémom s kolenom.

Samotný Sagan nemal navyše veľa možností, ako pozíciu Slovenska v rebríčku vylepšiť. Tento rok musel vo februári a potom znova v marci podstúpiť operácie srdca kvôli arytmii.

Viac o téme: Peter Sagan LOH 2024 v Paríži
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá