Nadváha a nulová kondícia: Jágr odštartoval prípravu, vymení Kladno za iný tím?

Česká hokejová legenda Jaromír JágrČeská hokejová legenda Jaromír Jágr Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

KLADNO - Hviezdny hokejový útočník Jaromír Jágr už sa pripravuje na svoju poslednú sezónu v drese extraligového Kladna.

Päťdesiatdvaročný hrajúci majiteľ Rytierov na dnešnej tlačovej konferencii v Prahe zopakoval, že sa chce maximálne pripraviť a overiť si, či je vo svojom veku ešte schopný hrať hokej na vrcholovej úrovni. V posledných dvoch sezónach totiž odohral vždy len obmedzený počet stretnutí a prípravu aj s ohľadom na manažérsku povinnosť zanedbával.

"Posledné tri-štyri roky sa mi sezóna veľmi kúskovala a ja som odohral maximálne desať dvadsať zápasov a začínal som trénovať v novembri, v decembri. A hrať som začínal napríklad vo februári. Nebol som v absolútne žiadnej kondícii a mal som nadváhu.

Možno aj sám sebe si chcem dokázať, či je vôbec možné v mojich rokoch, keď tomu venujem trochu viac času a pokúsim sa trénovať ako v čase, keď som hral v NHL, či som schopný hrať na lepšej úrovni. Alebo či je to úplne jedno, pretože vek nezastavíš," povedal Jágr na tlačovej konferencii, na ktorej predstavil pokračovanie projektu "Noc s legendou".

Stretnutie s fanúšikmi sa uskutoční 8. septembra v pražskom Fore Karlín a termín si Jágr s producentom Petrom Větrovským zvolili zámerne bezprostredne pred štartom extraligy.

"Oproti minulým rokom som si po sezóne nedal skoro žiadne voľno, aj keď boli majstrovstvá sveta a ako jeho ambasádor som mal veľa povinností. Aj tak som si po 20 rokoch vzal kondičného trénera a začal som intenzívnejšie trénovať. Aj pre neho je to nezvyk. Ani on nevie, ako moje telo bude na určité veci reagovať. Ale začali sme a myslím si, že to ide správnym smerom," povedal Jágr.

Posledná sezóna v Kladne

Naplno začal olympijský víťaz, dvojnásobný majster sveta a dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára trénovať aj preto, aby si v budúcnosti nevyčítal, že neurobil maximum.

"Verím, že je úplne jedno, koľko máš rokov, ale mal by si pokúšať limity, kam ťa telo pustí. To, že to niekto neurobil predtým, neznamená, že to nejde," podotkol Jágr, ktorý by mal s tímom nastúpiť 25. júla na ľad. 

Zatiaľ sa podľa svojich slov cíti dobre. "Nemám absolútne problém. To je podľa mňa dar, ktorý som dostal od boha, že moje telo sa neunaví. Keby som chcel trénovať päť-šesť hodín, tak môžem. Neviem, či mi to pomôže, možno by to bolo veľa, ale nemám s tým problém," povedal najlepší český hokejista histórie, ktorý bol v priebehu tohtoročných MS uvedený do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie a vo februári v Pittsburghu vyvesili jeho dres pod strop haly.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (3) Jaromír Jágr Zdroj: Profimedia

K nadchádzajúcej sezóne Jágr uviedol, že bude určite posledná v drese Kladna. "V Kladne bude stopercentne moja posledná sezóna," povedal. Či by ale potom mohol hrať niekde inde, nechcel špecifikovať. Teraz sa ale stále venuje aj manažérskej činnosti u Rytierov.

"Náš cieľ je, samozrejme, vyhrať titul, ako majú všetci. Čo sa týka manažérskej práce, tak veľa vecí už máme za sebou, aj keď nie všetko sme oznámili. Pracujeme na tom a v najbližšom čase oznámime posily," povedal Jágr. Kladno zatiaľ ešte neoznámilo ani mená nových trénerov.

V zámorských médiách sa už objavili informácie, že by Jágr mohol začať manažérsky pôsobiť v Pittsburghu, v ktorého drese dvakrát triumfoval v Stanleyho pohári. "Ponuky boli aj skôr, možnosti tam sú tam stále, ale oni veľmi dobre vedia, že ak budem vlastniť klub, tak nemôžem alebo nechcem odísť. Ja odídem, až nebudem vlastniť klub," povedal Jágr.

Či je v hre jeho odchod z vlastníckej štruktúry Kladna, nepovedal. "Ťažko teraz niečo povedať. Nie som si stopercentne istý. Keď budem mať nejaké odpovede, tak to rád zverejním. Teraz ale nemám nič na stole. Až budem stopercentne vedieť, ako ďalej, tak to, samozrejme, oznámim," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy