Otázka za milión: Zúčastní sa Vingegaard Tour de France? Pogačar má jasnú odpoveď

Rivali Tadej Pogačar a Jonas Vingegaard na konci Tour de France 2023Rivali Tadej Pogačar a Jonas Vingegaard na konci Tour de France 2023 Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

LONDÝN - Slovinský cyklista Tadej Pogačar očakáva, že jeho veľký súper Dán Jonas Vingegaard sa po nedávnom zranení stihne dostať do takej formy, aby mohol na Tour de France útočiť na víťazný hetrik.

Pogačar, ktorý ovládol tohtoročné Giro d'Italia a chce sa na Tour pokúsiť o cenné double, to uviedol v podcaste Watts Occurring pretekárov Gerainta Thomasa a Lukea Rowea zo stajne Ineos Grenadiers.

Vingegaard si na začiatku apríla pri páde v Baskicku zlomil kľúčnu kosť a niekoľko rebier, utrpel aj pneumotorax a mal pomliaždené pľúca. K tréningu sa vrátil pred mesiacom. "Čoskoro po prepustení z nemocnice mohol zase jazdiť. A ak sa na bicykli cíti komfortne, tak myslím, že bude na štarte (Tour) v dobrej forme," uviedol Pogačar.

Dvadsaťsedemročný Dán doteraz svoju účasť na najslávnejších pretekoch nepotvrdil. Teraz je Vingegaard na vysokohorskom sústredení. "Musí sa každopádne dostať na svoju pretekovú váhu, ale to si myslím, že nebude problém. Myslím, že bude štartovať," povedal Pogačar, ktorý oslavoval celkový triumf na Tour pred Vingegaardom v rokoch 2020 a 2021.

Domnieva sa, že do boja o celkové poradie prehovorí nahlas aj krajan Primož Roglič či Belgičan Remco Evenepoel. "Myslím, že motiváciu majú obaja obrovskú," uviedol Pogačar.

Oprieť sa bude môcť o mimoriadne silný tím

Sám môže ako prvý po 26 rokoch ovládnuť Giro d'Italia a Tour de France v jednom roku. Naposledy to zvládol Talian Marco Pantani. Na Gire Pogačar jasne dominoval, vyhral šesť etáp a celkovo vyhral s desaťminútovým náskokom pred Danielom Martínezom z Kolumbie a práve Thomasom, ktorý počas podcastu priznal, že cíti stále únavu.

"Ja už som na tom lepšie mentálne, ale fyzicky som stále trochu zničený. Pomaly to však odznieva," podotkol Pogačar, ktorý pred Tour neplánuje žiadne ďalšie štarty.

Oprieť sa bude môcť o mimoriadne silný tím. "Adam Yates je mojou pravou rukou. Ayuso a Almeida budú dôležitými pomocníkmi v horách, rovnako tak Soler a Sivakov, ktorí to vedia aj na rovinách. A potom tu budú ešte Wellens a Politt," uviedol Pogačar. "Je to vážne veľmi silný tím. Až ma to samotného trochu desí," dodal s úsmevom.

Viac o téme: Tour de France Tadej Pogačar Jonas Vingegaard
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá