VIDEO Česko sa raduje z obrovského úspechu: Talentovaná tenistka získala grandslamový titul

Kateřina Siniaková a Cori Gauffová s trofejou pre víťazky Roland GarrosKateřina Siniaková a Cori Gauffová s trofejou pre víťazky Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Česká tenistka Kateřina Siniaková získala tretí deblový titul na Roland Garros a ôsmy na grandslame. S Američankou Cori Gauffovou vyhrali na parížskej antuke dnešné finále nad talianskou dvojicou Sara Erraniová, Jasmine Paoliniová 7:6, 6:3.

Turnajové päťky Siniaková s Gauffovou oslavovali prvý spoločný titul hneď pri premiérovom štarte. Dvadsaťosemročná Siniaková zvíťazila v Paríži už v rokoch 2018 a 2021 s Barborou Krejčíkovou. Gauffová získala prvý deblový titul v kariére. Za triumf dostali šek na 590.000 eur.

Hráčky sa dali dokopy po tom, čo ich doterajšie spoluhráčky Austrálčanka Storm Hunterová a Američanka Jessica Pegulaová nemohli na turnaji štartovať kvôli zraneniu. Ziskom ôsmeho grandslamového titulu sa Siniaková priblížila v historickom českom rebríčku Helene Sukovej, ktorá má o jeden triumf viac. Na čele je s 12 deblovými víťazstvami Jana Novotná.

ženy - štvorhra - finále:

Kateřina Siniaková, Cori Gauffová (ČR/USA-5) - Sara Erraniová, Jasmine Paoliniová (Tal.-11) 7:6 (5), 6:3

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Kateřina Siniaková Cori Gauffová Roland Garros 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/ Roland-Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy