VIDEO Ak ho chcete poraziť, musíte vypľuť dušu: Slovinský blesk zabránil veľkému prekvapeniu

Primož RogličPrimož Roglič Zdroj: Profimedia

PLATEAU DES GLIÈRES - Slovinský cyklista Primož Roglič vyhral druhýkrát Critérium du Dauphiné, aj keď v závere poslednej etapy súperom nestačil a žltý dres napokon uhájil len o osem sekúnd.

Po sobote pritom viedol pred Američanom Matteom Jorgensonom o viac ako minútu. Tradičnú generálku na Tour de France ovládol Roglič už predvlani. "Prekvapilo ma to. Bolo to tesné, ale vedenie som udržal," povedal Roglič. Minuloročný šampión Gira d'Italia a trojnásobný víťaz Vuelty sa na Critériu vrátil do pelotónu po páde v aprílových pretekoch Okolo Baskicka.

V piatok a v sobotu si došiel pre etapové víťazstvá a vybudoval si sľubný náskok, ktorý po útoku súperov v záverečnom stúpaní ôsmej etapy musel tvrdo brániť. Cieľom na plošine Glières prešiel ako prvý Španiel Carlos Rodríguez, ktorý vybojoval tretie tohtoročné víťazstvo tesne pred Jorgensonom. Americký cyklista útočil po marcovom víťazstve na Paríž-Nice na ďalší cenný triumf v etapových pretekoch, no napokon Rogliča z prvého miesta nezosadil.

Ďalší z favoritov Belgičan Remco Evenepoel skončil celkovo siedmy s mankom takmer dve a pol minúty. Predvlaňajší majster sveta v pretekoch s hromadným štartom pretekal rovnako ako Roglič prvýkrát od ťažkého hromadného pádu v Baskicku, pri ktorom si zlomil kľúčnu kosť a lopatku a musel ísť na operáciu.

Viac o téme: Primož Roglič Bora-Hansgrohe Carlos Rodriguez Critérium du Dauphiné 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Eurosport Cycling
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá