VIDEO Kontroverzný moment, ktorý ovplyvnil finále: Zverev nemohol uveriť vlastným očiam!

Alexander Zverev po kritickom momente v 5. seteAlexander Zverev po kritickom momente v 5. sete Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Podobne ako finále Australian Open, aj finále Roland Garros išlo do piatich setov. V rozhodujúcom sete sa Carlosovi Alcarazovi podarilo rýchlo brejknúť Alexandra Zvereva, no potvrdzovať získané podanie bolo preňho enormne náročné.

Zverev totiž vyhral všetky tri fiftíny a za stavu 1:2, 40:0* čelil Španiel trom brejkbalom. Prvý síce udržal, no vzápätí sa musel spoľahnúť na druhý servis. Ten podľa čiarového rozhodcu vyhodil do autu, no rozhodca Renaud Lichtenstein označil Alcarazovo druhé podanie za dobré.

Nielenže tým obral Zvereva o istý ribrejk, ale Alcarazovi dal možnosť opäť mať prvé podanie. Španiel napokon odvrátil všetky brejkbaly a v rozhodujúcom 5. sete si už ani raz nenechal vziať svoje podanie. Ak by rozhodca mohol využiť technológiu jastrabieho oka, bol by býval dal za pravdu čiarovému rozhodcovi.

Technológia, ktorá sa na tomto turnaji nepoužíva, vzápätí potvrdila omyl rozhodcu, no Zverevovi to nebolo nič platné. Nevyužil štyri brejkbaly a namiesto 2:2 to bolo 3:1 pre Alcaraza.

"Piaty set sa mohol vyvíjať iným smerom. Pri mojom druhom brejkbale za stavu 1:2 v piatom sete čiarový rozhodca zahlásil aut. Aj technológia ukázala, že loptička skončila tesne za čiarou a mala to byť dvojchyba. Rozhodcovia sú tiež iba ľudia, robia chyby, ale takéto by sa stávať nemali," uviedol Zverev pre akreditované médiá.

Olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu neuspel ani vo svojom druhom grandslamovom finále. V roku 2020 prehral v súboji o trofej na US Open s Rakúšanom Dominicom Thiemom, keď nevyužil vedenie 2:0 na sety. Jedinými dvoma nemeckými grandslamovými šampiónmi v mužskom singli tak zostávajú Boris Becker a Michael Stich.

"Carlos hral vo štvrtom i piatom sete fantasticky. Bolo to iné ako pred štyrmi rokmi na US Open. Vtedy som si prehral finále s Dominicom Thiemom sám. Teraz som urobil všetko, čo bolo v mojich silách, no na zisk titulu to nestačilo.

Carlos je ako šelma, v piatom sete zmenil taktiku a hral veľmi intenzívne. Loptičky z jeho rakety mali oveľa vyšší odskok Potvrdil, že je kondične skvele pripravený," priznal Zverev.

Viac o téme: Roland Garros Alexander Zverev Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Gabe; VIDEO: X/Eurosport
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy