VIDEO Triumf na Roland Garros nezostane len tak nehybne ležať: Alcaraz odhalil veľkolepý plán

Carlos Alcaraz oslavuje celkový triumf na Roland GarrosCarlos Alcaraz oslavuje celkový triumf na Roland Garros Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Španielsky tenista Carlos Alcaraz plánuje, že triumf na Roland Garros oslávi tetovaním, rovnako ako predchádzajúce dva grandslamové tituly.

Po finálovom víťazstve 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2 nad Nemcom Alexandrom Zverevom dvadsaťjedenročný hráč novinárom povedal, že svoju kožu ozdobí najslávnejším symbolom Paríža a celého Francúzska -  Eiffelovou vežou.

"Musím si na to nájsť čas, ale určite to urobím. Bude to na ľavom členku," mal jasno Alcaraz. "Wimbledon mám na pravom členku, takže teraz to bude na ľavom. Myslím, že zvolím Eiffelovu vežu s dátumom (finále)," povedala bývalá svetová jednotka.

Alcaraz sa vďaka triumfu na parížskej antuke stal najmladším mužským víťazom grandslamov na všetkých troch povrchoch. "Samozrejme, víťazstvo na US Open v roku 2022 bolo mimoriadne. Tiež som sa stal prvýkrát svetovou jednotkou, čo je niečo, o čom som sníval ako dieťa, a k tomu prvý grandslam. To bolo úžasné," uviedol španielsky tenista, ktorý má dátum svojho newyorského triumfu vytetovaný na paži.

"To, ako som v roku 2023 vyhral Wimbledon, porazil Djokoviča v piatich setoch, to bolo tiež niečo mimoriadne. Ale možno toto je teraz okamih, na ktorý som najpyšnejší, kvôli tomu, čím som si musel za posledný mesiac prejsť so svojím tímom, aby som bol pripravený," pripomenul Alcaraz svoje zdravotné problémy. "Úprimne hovorím, že to bolo pre mňa veľmi ťažké."

Ako siedmy španielsky tenista v histórii triumfoval v mužskej dvojhre na Roland Garros. Stal sa tak najmladším hráčom s grandslamovými titulmi z troch rôznych povrchov. Prvý získal v septembri 2022 ako 19-ročný na harde na US Open, vlani nenašiel premožiteľa na wimbledonskej tráve.

"Každý grandslamový titul je výnimočný, ten z Roland Garros má však pre mňa mimoriadnu cenu. Keď som si pozrel zoznam všetkých španielskych hráčov, ktorých mená sú vyryté na trofeji, cítil som obrovské emócie. Bolo to niečo neuveriteľné. O tomto som sníval, keď som mal päť či šesť rokov a začal hrať tenis," uviedol v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku ATP po päťsetovom finálovom víťazstve nad Nemcom Alexandrom Zverevom.

Španiel už v mladom veku potvrdzuje, že patrí k najvšestrannejším hráčom na okruhu. "Vyrastal som na antuke, ale väčšina turnajov sa hrá na tvrdých povrchoch, preto som musel začať viac trénovať na harde. Postupne som zistil, že aj na ňom dokážem uplatniť moje zbrane, ktorými sú stopbaly či voleje. Snažím sa o agresívny, celodvorcový tenis, to je môj štýl hry, ktorý je účinný aj na tráve," zdôraznil Alcaraz.

Alcaraz mal veľkú časť antukovej sezóny problémy s rukou. Odhlásil sa kvôli nej z turnajov v Monte Carle a Barcelone, potom pri obhajobe titulu v Madride vypadol vo štvrťfinále a vzdal účasť na generálke v Ríme.

"Považujem sa za hráča, ktorý nepotrebuje veľa zápasov, aby bol stopercentne pripravený. Absolvoval som pred začiatkom turnaja v Paríži veľmi dobrý tréning s dobrými hráčmi. A, samozrejme, s každým zápasom, ktorý som potom odohral, ​​som hral lepšie a lepšie," dodal nový šampión Roland Garros.

Alcaraz napodobnil svojho trénera Juana Carlosa Ferrera. "Mosquito" zdvihol nad hlavu Pohár mušketierov v roku 2003. Priznal, že pri sledovaní Alcarazovho finálového súboja prežíval v lóži muky.

"Bol som ako na ihlách, najradšej by som vybehol na kurt za Carlosom. Byť trénerom špičkového tenistu nie je niekedy jednoduché. Mám veľkú radosť, že to napokon dobre dopadlo a Carlos získal trofej, po ktorej tak túžil. Možno mu pomohlo, že prehral tretí set, v ktorom stratil náskok 5:2. V ďalšom priebehu zápasu sa dokázal vyburcovať k výbornému výkonu."

Viac o téme: Carlos Alcaraz Roland Garros 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Eurosport Tennis
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy