Pred týždňom skončil v extralige: Český tréner dostal ponuku zo zámoria, neváhal ani sekundu

Český tréner Jaroslav Modrý na lavičke Komety BrnoČeský tréner Jaroslav Modrý na lavičke Komety Brno Zdroj: Profimedia

SPRINGFIELD - Český hokejový tréner Jaroslav Modrý sa po odchode z extraligovej Komety Brno stal asistentom trénera v tíme Springfield Thunderbirds, ktorý hrá AHL a je farmou klubu NHL St. Louis Blues.

Vymenovanie päťdesiattriročného bývalého obrancu oznámil celok zo štátu Massachusetts na svojom webe.

Modrý skončil v Brne pred týždňom. S predstihom dorazil zo zámoria, kde žijú jeho manželka aj deti, aby vedeniu Komety oznámil, že sa z rodinných dôvodov vracia do USA. Pri Thunderbirds bude súčasťou úplne nového realizačného tímu s hlavným trénerom Stevom Konowalchukom a ďalším asistentom Chadom Wisemanom.

V rozhovore pre iSport.cz vysvetlil, že do zámoria sa vrátil preto, lebo rodičia manželky sú vážne chorí. "Po sezóne sme prileteli späť do štátov a videl som, v akej kondícii sú manželkina mamička aj s otcom. Mesiac som to v sebe tutlal. Manželka mi hovorila, že je to strašne ťažké. Rozoberal som to tam a späť. Chcel som pokračovať v Brne. Vybudoval som si tam nejakú pozíciu, vzťah s hráčmi Začalo to ísť správnym smerom. Cítil som sa, že sa od toho môžeme odraziť. Ale sú aj iné veci…,“ povedal Modrý s konštatovaním, že chce byť s manželkou príbuzným nablízku.

Rodák z Českých Budějovíc tiež uviedol, že nový angažmán začal hľadať až po tom, čo ukončil pôsobenie v Brne. "Musím tiež pracovať, zabezpečiť rodinu. Nemôžem iba sedieť doma," uviedol Modrý a priblížil, že manželkini rodičia žijú v Albany, čo je hodinu autom od Springfieldu.

Modrý, ktorý odohral v NHL vyše 700 zápasov v šiestich rôznych kluboch, už v rokoch 2017 až 2020 pôsobil v AHL na pozícii asistenta v tíme Ontario Reighn.

Posledné tri sezóny strávil v najvyššej českej súťaži, najprv v Českých Budějoviciach ako hlavný tréner, do Brna prišiel po svojom odvolaní koncom roka 2022. Pôvodne bol asistentom Patrika Martinca, po jeho rezignácii zkraja uplynulej sezóny najprv zaskakoval ako hlavný kouč, kým bol 8. novembra vo funkcii potvrdený.

Viac o téme: AHL Springfield Thunderbirds Jaroslav Modrý
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Springfield Thunderbirds
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy