Žalostivý deň pre fanúšikov i manažérov NHL: Fehérváryho klub postavil do pozoru celú ligu

Hokejisti Washingtonu CapitalsHokejisti Washingtonu Capitals Zdroj: SITA/AP/Manuel Balce Ceneta

WASHINGTON - Hokejovým svetom NHL včera večer otriasla nečakaná správa.

Populárny portál capfriendly.com, slúžiaci napríklad na prehľad o platoch hráčov NHL a ďalších mnohých záležitostí, sa dostane do rúk Washigtonu Capitals. Informáciu priniesol včera večer novinár Elliotte Friedman. Capitals sa dohodli na odkúpení webu, ktorý zmizne z internetu najskôr piateho júla 2024, teda pár dní po drafte a otvorení trhu s voľnými hráčmi.

Portál CapFriendly existuje od roku 2015 a bol založený po tom, že bol vypnutý jeho predchodca CapGeek, pretože jeho vlastník Matthew Wuest zomrel na rakovinu hrubého čreva v marci 2015. Web CapFriendly sa prakticky okamžite stal užitočným a populárnym nástrojom pre fanúšikov, novinárov a nepochybne i generálnych manažérov naprieč ligou.

Fanúšikovia si na ňom prezerali nielen platovú situáciu tímov NHL, ale stránka im ponúkala aj interaktívne zábavky typu Armchair-GM (tvorba vlastnej súpisky tímu), Entry Draft Simulator (simulácia NHL draftu) a Trade Machine (možnosť robiť fiktívne výmeny).

Spoluvlastník webu Dominik Zrim, ktorý pracoval v NHL pre Chicago a San Jose, sa zatiaľ nevyjadril k chystanému obchodu.

Viac o téme: Washington Capitals NHL CapFriendly
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky, sportsnet.ca
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy