Zlyhala komunikácia? Ancelotti a Real uviedli veci na pravú mieru: Moje slová boli zle interpretované

Carlo Ancelotti vyhral Ligu majstrov ako tréner už päťkrátCarlo Ancelotti vyhral Ligu majstrov ako tréner už päťkrát Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

MADRID - Tréner futbalistov Realu Madrid Carlo Ancelotti odmieta štartovať so svojim tímom na majstrovstvách sveta klubov v budúcom roku.

Taliansky kouč vyhlásil v rozhovore pre denník Il Giornale, že čerství víťazi Ligy majstrov a úradujúci španielski šampióni odmietnu účasť na turnaji. Kráľovský klub to ale neskôr vo vyhlásení na webe poprel a potvrdil, že na novom turnaji nebude chýbať.

"FIFA na to môže zabudnúť," povedal Ancelotti k štartu Realu na klubovom šampionáte. "Klub a futbalisti sa nezúčastnia toho turnaja. Jeden zápas Realu Madrid má hodnotu 20 miliónov a FIFA nám chce dať túto čiastku za celý turnaj. V žiadnom prípade. Rovnako ako my odmietnu účasť aj ďalšie kluby," povedal šesťdesiatpäťročný kouč.

Neskôr ale na sociálne siete napísal, že nebol správne pochopený. "V rozhovore pre Il Giornale neboli moje slová o majstrovstvách sveta klubov interpretované tak, ako som zamýšľal. Nič nemôže byť vzdialenejšie môjmu záujmu, než odmietnuť účasť na turnaji, na ktorom máme skvelú príležitosť na zisk ďalšieho veľkého titulu s Realom Madrid," napísal Ancelotti.

Real vydal počas popoludnia vyhlásenie, v ktorom upresnil oficiálny postoj klubu. "Chceme oznámiť, že naša účasť na nových majstrovstvách sveta klubov v sezóne 2024/25 nikdy nebola ohrozená. Náš klub sa zúčastní, ako bolo od začiatku v pláne, a pokúsi sa pre milióny svojich fanúšikov po celom svete získať ďalšiu trofej," uviedol madridský celok.

Budúci ročník majstrovstiev sveta klubov sa uskutoční v roku 2025 v Spojených štátoch a v novom formáte s 32 klubmi. Z Európy by malo dostať pozvánku 12 najlepších celkov v rebríčku.

Vzhľadom k čoraz nabitejšiemu kalendáru ale hráčska organizácia FIFPRO aj Asociácia svetových líg  už v máji vyzvali FIFA, aby ešte zvážila rozšírenie turnaja, a pohrozili žalobou. Podľa nich FIFA zneužíva svoje postavenie, komplikuje organizáciu národných líg a navyšovaním počtu zápasov v sezóne ohrozuje zdravie hráčov.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid CF MS klubov 2025
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy