Spartak Trnava sa zahalil do smútku: Po ťažkej chorobe zomrel slávny futbalista

Bývalý futbalista Spartaka Trnava Kamil MajerníkBývalý futbalista Spartaka Trnava Kamil Majerník Zdroj: fcspartaktrnava.com

TRNAVA - Vo veku 80 rokov dnes po ťažkej chorobe zomrel bývalý futbalista Spartaka Trnava Kamil Majerník. Trnavský klub to oznámil na svojej oficiálnej stránke. 

Bývalý legendárny obranca bol štvornásobným majstrom Československa v červeno-čiernom drese.

Rodák z Dolnej Stredy prišiel do Trnavy zo Serede ako útočník, no tréner Malatinský ho „prerobil” na stopéra. Prvý ligový zápas za Spartak odohral na jar 1962, Trnava v ňom doma zdolala Spartak Brno KPS 5:3. Aj prvý ligový gól strelil na jar 1962 v Prahe, kde Spartak vyhral 4:1 nad Spartakom Sokolovom (dnešná Sparta).

V európskych pohároch odohral 23 stretnutí. Dva razy vyhral ČS. pohár – 1967 (Sparta Praha), 1971 (Škoda Plzeň) a raz Slovenský pohár 1971 (Slovan Bratislava).

S Trnavou získal štyri tituly majstra (1969, 1971, 1972, 1973). Posledný ligový duel za Spartak odohral na jeseň 1974, keď Trnava doma zdolala AC Nitra 2:0. V rokoch 1980-82 bol trénerom A mužstva, neskôr trénoval aj mládež Spartaka. Informoval web FC Spartak Trnava.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Kamil Majerník
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy