Vo finále vystrelil Česku majstrovský titul: Pastrňák sa v rodnom Havířove dočkal veľkej pocty

Český hokejista David Pastrňák dvíha nad hlavu trofej po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokejiČeský hokejista David Pastrňák dvíha nad hlavu trofej po výhre vo finálovom zápase Česká republika - Švajčiarsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

HAVÍŘOV - Český hokejový útočník David Pastrňák sa dnes stal čestným občanom Havířova na Karvinsku, odkiaľ pochádza. Schválili to jednomyseľne zástupcovia.

"Rozhodli sme tak preto, že David Pastrňák významne reprezentuje a propaguje Havířov, a to ako v Česku, tak aj vo svete," povedal primátor. Oznámil, že s Pastrňákom ani s jeho matkou Marcelou Ziembovou o čestnom občianstve ešte nerokovali, pretože na to doteraz nebola príležitosť.

"Ale chceli sme takúto poctu udeliť čo najskôr po majstrovstvách sveta, snáď bude čoskoro príležitosť toto ocenenie Davidovi odovzdať," uviedol primátor.

Pastrňák sa v 70-tisícovom Havířove narodil 25. mája 1996. Tento rok sa stal v Prahe majstrom sveta, vo finálovom stretnutí navyše strelil Švajčiarsku rozhodujúci gól. Hokejovú kariéru začal v rodnom meste, v súčasnosti pôsobí v USA v tíme Boston Bruins.

Pastrňák sa stal víťazom domácej ankety Športovec roka 2020 a šesťkrát vyhral anketu Zlatá hokejka, pričom v roku 2017 ju vyhral v 21 rokoch a 27 dňoch ako najmladší hráč v histórii. Je držiteľom Maurice Richard Trophy pre najlepšieho strelca NHL za rok 2020.

Viac o téme: Česko David Pastrňák Havířov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy