Bayern rozhodil siete a ukázal na brankára Slovana: Ponuka, aká sa neodmieta

Slovenský brankár Artur VydarenýSlovenský brankár Artur Vydarený Zdroj: Braňo Bolech

BRATISLAVA - Nemecký veľkoklub každý rok organizuje projekt pod názvom Bayern World Squad. V rámci neho si vyberá hráčov v kategórii do 19 rokov a dáva im šancu splniť si sen stať sa profesionálom.

Tento rok sa do projektu prihlásilo viac ako 10 000 mladých futbalistov z celého sveta. Tréneri a skautingové oddelenie Bayernu si vybrali 23 hráčov a pozvali ich na sústredenie. Medzi tromi brankármi je aj 18-ročný Slovák Artur Vydarený, ktorý pôsobí v doraste ŠK Slovan Bratislava.

"Od detstva som bol fanúšikom FC Bayern. Podrobne som sledoval klubové aktivity, dokonca ako malý som bol členom Kids clubu. Počas pandémie som sa dozvedel, že Bayern začal organizovať World Squad. Chcel som sa prihlásiť, ale prihlasovanie bolo už uzatvorené. Preto som sa rozhodol, že ďalší ročník chcem skúsiť, aby som neskôr neľutoval, hoci záujem bol enormný," uviedol Vydarený.

Hlavným trénerom Bayern World Squad je holandská legenda Roy Makaay, jeho asistentom ďalší bývalý hráč bavorského veľkoklubu Diego Contento. Prvá časť sústredenia prebieha v USA, kde nádejní mladíci odohrajú prípravné zápasy proti Interu Miami a DC United.

"Priznám sa, že sa cítime ako hviezdy. Je o nás veľmi dobre postarané. Podarilo sa mi stretnúť pár veľkých futbalových mien aj mimo našich trénerov, ktorí sú veľkí profesionáli. Projekt je ešte len v polovici a stretol som sa so Sergiom Agüerom, Nanim alebo futsalovou legendou Ricardinhom. Atmosféra medzi chalanmi aj trénermi je priateľská a veľmi inšpiratívna.

Ak si môžem dovoliť hodnotiť, tak prístup zodpovedá nemeckej futbalovej škole, aspoň čo sa týka brankárov. Najbližšie sa teším na zápas, kde si budeme merať sily s tímom Inter Miami, neskôr s DC United vo Washingtone a po návrate do Európy s rakúskym tímom z Innsbrucku," pokračoval talentovaný slovenský gólman.

Slovenský brankár Artur Vydarený Galéria fotiek (2) Pre Artura Vydareného je to obrovská skúsenosť Zdroj: Braňo Bolech

Po dvoch týždňoch sa mladí futbalisti presunú naspäť do Nemecka, kde budú pokračovať tréningami v akadémii Bayernu. Sústredenie vyvrcholí v závere júna prípravným zápasom, ktorí odohrajú proti svojim rovesníkom pôsobiacim v bavorskom veľkoklube. Najlepší hráči z Bayern World Squad dostanú príležitosť zostať pôsobiť v Mníchove.

"Chytanie ma veľmi baví, stále chcem byť lepší a lepší. Už viem, že občas prídu malé zdržania ako zranenia, ale ja chcem chytať za tím a merať si sily s tými najlepšími. Dúfam, že na konci tohto projektu budem aspoň o niekoľko percent lepší a že budem môcť čerpať z nabraných skúseností v budúcnosti v mojej futbalovej kariére," dodal Vydarený.

Fanúšikovia majú možnosť sledovať dianie na sústredení prostredníctvom dokumentu, ktorý Bayern priebežne zverejňuje na svojich oficiálnych klubových kanáloch.

Viac o téme: Bayern Mníchov ŠK Slovan Bratislava Artur Vydarený
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy