Najskôr EURO, potom riešenie nového klubu: Dúbravka na radare európskej majstrovskej továrne

Martin DúbravkaMartin Dúbravka Zdroj: SITA/AP/Jon Super

NEWCASTLE - Martin Dúbravka nastupoval od decembra 2023 pravidelne v bráne Newcastle United, keďže Nick Pope, jednotka medzi žrďami, bol zranený.

Tento fakt ale ani náhodou neznamená, že Dúbravka by sa mal stať jednotkou mužstva. Klub zo severu Anglicka tak údajne nebude brániť žilinskému rodákovi v odchode. Minuloročný účastník Ligy majstrov sa už začal obzerať po konkurencii pre Nicka Popea, a to v podobe 21-ročného Jamesa Trafforda z Burnley FC. Nadaný brankár odchytal v ročníku 2023/24 dohromady 28 ligových zápasov a za výkony si vyslúžil známku 6,7.

35-ročný slovenský gólman, ktorému vyprší o rok platný kontrakt, sa podľa portálu Daily Record ocitol v hľadáčiku viacerých klubov. Má byť medzi nimi aj Celtic Glasgow, 54-násobný škótsky šampión. Glasgowčania hľadajú náhradu za Joea Harta, pretože ukončil kariéru a momentálne majú otvorené miesto pre novú brankársku jednotku.

Web uvádza, že Celtic nie je jediným záujemcom o jeho služby. O odchovanca žilinského futbalu by sa chceli pobiť aj nateraz neznáme európske kluby, lákať na udicu ho budú aj v Saudskej Arábii. "Heco" sa nachádza v nominácii Slovenska pre EURO 2024.

Viac o téme: Celtic Glasgow Newcastle United Martin Dúbravka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy