Megaprestup je vraj hotová vec: Vieme, kto nahradí Lewisa Hamiltona v Mercedese

Lewis Hamilton pred štartom VC KanadyLewis Hamilton pred štartom VC Kanady Zdroj: Martin Trenkler

BRACKLEY - Sedemnásobného majstra sveta formuly 1 Lewisa Hamiltona nahradí od budúcej sezóny v Mercedese mladý Talian Andrea Kimi Antonelli, ktorý tento rok v auguste oslávi osemnáste narodeniny.

Predstavitelia stajne angažovania talentovaného jazdca zatiaľ nepotvrdili, podľa denníka Bild je Antonelliho posun do F1 hotovou vecou.

"Ešte sme neurobili rozhodnutie pre budúci ročník. V budúcnosti by sme chceli trochu zmeniť naše aktuálne smerovanie a Kimi Antonelli v tom rozhodne zohrá nejakú úlohu," uviedol vo vyhlásení šéf tímu Toto Wolff.

Rodák z Bologne je členom juniorského tímu Mercedesu od roku 2019. Tento rok premiérovo pôsobí v druhej najvyššej kategórii formule 2 a v priebežnom poradí seriálu mu patrí šieste miesto. V apríli Antonelli, ktorý je považovaný za najväčší talent od súčasného suveréna Maxa Verstappena, prvýkrát testoval automobil F1.

Tridsaťdeväťročný Hamilton tento rok vo februári oznámil, že využije výstupnú klauzulu a na konci sezóny po jedenástich rokoch Mercedes opustí. Brit podpísal vo Ferrari viacročnú zmluvu.

Viac o téme: Lewis Hamilton Formula 1 Ferrari Mercedes Toto Wolff Andrea Kimi Antonelli
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy