Tráva je úplne iná disciplína: Český talent neuspel pri debute, neposlušné podanie i počasie

Český tenista Jakub MenšíkČeský tenista Jakub Menšík Zdroj: SITA/AP/Ryan Sun

HERTOGENBOSCH - Jakub Menšík pri svojom debute na tráve v profesionálnom tenise neuspel. Na turnaji v Hertogenboschi český daviscupový reprezentant prehral v prvom kole 1:6, 6:3, 3:6 s domácim Holanďanom Gijsom Brouwerom.

Osemnásťročný Menšík sa v Hertogenboschi vrátil na ATP Tour po viac ako mesiaci, potom čo sa kvôli problémom s rukou krátko pred štartom odhlásil z grandslamového Roland Garros. Na comeback si musel počkať o deň dlhšie ako mal, pretože veľkú časť pondelňajšieho programu v Hertogenboschi vrátane jeho zápasu zhatil dážď.

Zatiaľ čo 79. hráč sveta Menšík sa predstavil na elitnej tour na tráve prvýkrát v kariére, 232. tenista rebríčka Brouwer na nej absolvoval v minulých dňoch už päť zápasov vrátane dvoch v kvalifikácii v Hertogenboschi.

Prostějovský rodák Menšík síce nastrieľal 12 es, pripísal si však aj osem dvojchýb, vrátane troch v druhom geme rozhodujúceho setu, kedy namiesto potvrdenia brejku a vedenia 2:0 umožnil súperovi vyrovnať. Brouwer ho pripravil v zápase o podanie štyrikrát, Menšík premenil iba dva z deviatich brejkbalov.

Viac o téme: Jakub Menšík Gijs Brouwer ATP v Hertogenboschi
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy