Gombos v úvodnom kole nezaváhal, Kližan dal v Bratislave českému súperovi kanára

Slovenský tenista Norbert Gombos počas domáceho turnaja Bratislava OpenSlovenský tenista Norbert Gombos počas domáceho turnaja Bratislava Open Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open.

V úvodnom kole zdolal ako držiteľ voľnej karty Gerarda Campanu Leeho z Kórejskej republiky 6:2, 5:7, 6:4. 

"Nezačal som najlepšie, súper ma hneď v druhej hre brejkol. Potom som však odohral veľmi dobrú šnúru bezchybných gemov a pokračoval som v tom aj v druhom sete. Za stavu 4:3 prišiel jeden slabší gem, v ktorom som si prehral servis, Lee tam zahral veľmi dobre.

Na konci setu ma trochu rozhodilo, že pred mojím servisom súper požiadal o lekárske ošetrenie, následne medical time zrušil. V tretom sete som sa opäť dokázal dobre skoncentrovať, dôležitý bol brejk za stavu 2:2," uviedol slovenský daviscupový reprezentant.

Po pauze zavinenej zranením výrazne klesol vo svetovom rebríčku, no verí, že sa mu postupne podarí vrátiť na bývalé pozície.

Slovenský tenista Norbert Gombos Galéria fotiek (12) Norbert Gombos počas súboja na Bratislava Open Zdroj: TASR/Jakub Kotian

"Na kurte sa cítim veľmi dobre. Aj keď to tak podľa rebríčka nevyzerá, myslím si, že hrám stále dobrý tenis. S mojim kondičným trénerom Davidom Olaszom odvádzame skvelú prácu. Chýba mi zápasová prax. Verím, že sa mi podarí uhrať nejaký dobrý výsledok, ktorý ma vyšvihne v rebríčku vyššie."

Na Bratislava Open má tie najkrajšie spomienky. "V roku 2019 som celý turnaj vyhral, stále z toho čerpám. Hrať pred domácim publikom je vždy skvelé, príde ma podporiť rodina. Dúfam, že zostanem v pavúku čo najdlhšie."

Kližan nadelil súperovi kanára

Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V úvodnom kole zvíťazil v pozícii držiteľa voľnej karty nad Čechom Daliborom Svrčinom 6:4, 6:0. Alex Molčan prehral s druhým nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom 2:6, 6:4, 1:6.

Kližan sa vrátil na Bratislava Open po trojročnej prestávke a potvrdil, že antuka je jeho silný povrch. V prvom sete prelomil podanie Svrčinu v ôsmom a desiatom geme. V druhom dejstve bývalý člen elitnej svetovej tridsiatky úplne ovládol centrálny dvorec na Slovane a súperovi uštedril "kanára".  

Kližan bol po úspešnom vstupe do turnaja spokojný. "Zo začiatku to bolo nervózne. Postupne som sa dostával do tempa, keďže včera pršalo celý deň a kurty boli trochu mäkké. Trvalo asi pol setu, kým som to začal cítiť. Zvládol som to lepšie ako súper a v druhom sete som bol už lepším hráčom. Bol to super zápas, prišlo veľmi veľa ľudí a týmto sa im chcem aj poďakovať za to, že fandili,“ povedal po dueli Kližan pre oficiálnu webovú stránku turnaja.

dvojhra - 1. kolo:

Norbert GOMBOS (SR) - Gerard Campana Lee (Kór. rep.) 6:2, 5:7, 6:4

Martin KLIŽAN (SR) - Dalibor Svrčina (ČR) 6:4, 6:0

Albert Ramos-Vinolas (Šp.-2) - Alex MOLČAN (SR) 6:2, 4:6, 6:1

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: Martin Kližan Norbert Gombos Alex Molčan Albert Ramos-Vinolas Bratislava Open Dalibor Svrčina Gerard Campana Lee
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy