EURO 2024 Kroos pred domácim šampionátom bije na poplach: Inak nás súperi potrestajú

Toni Kroos na tlačovej konferencii po tréningu nemeckej futbalovej reprezentáciiToni Kroos na tlačovej konferencii po tréningu nemeckej futbalovej reprezentácii Zdroj: SITA/Christian Charisius/dpa via AP

BERLÍN - Nemecký futbalový stredopoliar Toni Kroos si uvedomuje tlak spätý s usporiadateľstvom nadchádzajúcich majstrovstiev Európy.

Zároveň si ale cení to, že sa turnaj odohrá na domácej pôde. V krajine chce nastoliť pozitívnu atmosféru a zároveň odčiniť predchádzajúce neúspešné turnaje. Povedal to na tlačovej konferencii.

"Na každom domácom turnaji panuje tlak. Je to vďaka tomu ešte mimoriadnejšie. Dostanete okamžite spätnú väzbu, ako pozitívnu, tak negatívnu. Máme veľkú zodpovednosť za atmosféru v krajine v nasledujúcich týždňoch. Vieme, aké to bude, ale zároveň je to veľká česť a radosť hrať na takomto turnaji. Koľko hráčov dostane príležitosť zahrať si šampionát doma?" vyhlásil Kroos, ktorý po Eure ukončí kariéru.

Nemecko vyhralo štyri majstrovstvá sveta a tri európske šampionáty. Veľkého úspechu sa naposledy dočkalo v roku 2014, kedy ovládlo MS, pri ktorých nechýbal ani Kroos, na ďalších dvoch svetových turnajoch ale vypadlo už v skupine. Na poslednom Eure pred tromi rokmi Nemecko skončilo v osemfinále.

Toni Kroos na tréningu Galéria fotiek (2) Toni Kroos na tréningu nemeckej reprezentácii Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini

"Uvedomujeme si tlak, nechceme ho ignorovať, zároveň si ho ale musíme užiť. Chceme pozitívne ovplyvniť atmosféru v krajine a súčasne napraviť predchádzajúce turnaje," uviedol tridsaťštyriročný Kroos, ktorý začiatkom júna ovládol s Realom Madrid Ligu majstrov.

"Keď sa pozrieme na kvalitu kádra, vidíme, čo je možné. Tiež si ale uvedomujeme, že v niektorých fázach zápasov máme priestor na zlepšenie. Neexistuje lepšia príležitosť ako ukázať, že dokážeme hrať dobre. To je naša úloha. Ak chceme do turnaja prehovoriť. Potom nevyhnutne musíme minimalizovať pasáže, kedy ako tím nehráme dobre. Inak nás z nich súperi potrestajú a turnaj pre nás skončí," podotkol Kroos.

Zverenci trénera Juliana Nagelsmanna vyzvú v piatkovom otváracom stretnutí šampionátu Škótsko. V skupine A sa potom stretnú s Maďarskom a Švajčiarskom.

Viac o téme: UEFA Toni Kroos EURO 2024 Nemecká futbalová reprezentácia ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy