Zlatá bodka za neuveriteľnou sezónou: Poznáme európsky klub roka, radujú sa aj Slováci

Hokejisti Třinca oslavujú zisk piateho titulu v radeHokejisti Třinca oslavujú zisk piateho titulu v rade Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Majstrovský celok českej extraligy Třinec bol vyhlásený za najlepší európsky hokejový klub roka.

Oceliari získali na vyhlásení v Prahe ocenenie, ktoré každoročne udeľuje E.H.C. Alliance, združenie 107 európskych hokejových klubov. Oznámila to v tlačovej správe Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja.

Třinec tento rok získal piatykrát za sebou extraligový titul. Cestou k nemu vyhral v play-off tri sedemzápasové série a v semifinále proti Sparte ako prvý v histórii otočil stav z 0:3 na zápasy. Třinec vyhral anketu v konkurencii troch majstrovských klubov HK Nitra (Slovensko), Skelleftea AIK (Švédsko), Tappara Tampere (Fínsko) a nemeckého vicemajstra Bremerhaven. 

Majstrovskej Nitre nestačila na zisk titulu ani historická jazda play-off, keď ako ôsmy tím po základnej časti dokázali vyradiť postupne Trenčín, Poprad, Michalovce a vo finále aj Spišskú Novú Ves. 

Česť slovenským klubom zachránil mládežnícky klub BARANI – Hokejová škola Michala Handzuša. Ten získal ocenenie Kaanken Youth Retention Award za "spoločenský a komunitný prístup klubu, vytváranie rôznorodých tréningových a súťažných úrovní a za cieľ udržať vysokú mieru zotrvania chlapcov a dievčat v klube".

Najlepším európskym mladým hráčom bol zvolený Švéd Jonathan Lekkerimäki z Örebra, jeho krajan Robert Ohlsson zo Skelleftey ovládol trénerskú anketu a ocenenie za prínos hokeja dostal fínsky útočník Valtteri Filppula hrajúci za víťaza Ligy majstrov Servette Ženeva.

Viac o téme: Valtteri Filppula HC Oceláři Třinec Jonathan Lekkerimaki Robert Ohlsson
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/EuropeanHockeyClubs
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy