VIDEO Ronaldova gólová ráž nemá konca: Súperi, dajte si bacha, CR7 priklincovala Írsko

Tá najtradičnejšia pozícia pre Cristiana Ronalda - oslava góluTá najtradičnejšia pozícia pre Cristiana Ronalda - oslava gólu Zdroj: SITA/AP/Luis VIeira

AVEIRO - Kanonier Cristiano Ronaldo cíti z futbalistov Portugalska pred majstrovstvami Európy v Nemecku patričnú formu i sebavedomie.

Kapitán tímu podal v utorkovej generálke na EURO vynikajúci výkon a dvoma gólmi prispel k hladkej výhre 3:0 nad Írskom. Podľa tridsaťdeväťročnej hviezdy si Portugalci budú na šampionáte znovu trúfať na kontinentálny titul, ktorý premiérovo získali v roku 2016.

Bol v tom kus symboliky po dvadsiatich rokoch. Portugalci vyslali mužstvu kouča Ivana Haška varovanie práve z Aveira, kde česká reprezentácia výhrami nad Lotyšskom a Holandskom začala svoju jazdu za bronzovými medailami na pamätnom Eure 2004.

"Najdôležitejšie je, že sa nám darilo, hrali sme dobre. Podstatné bolo vyhrať bez ohľadu na to, kto dáva góly. Tím je vyladený, cieľom bolo zvíťaziť a získať sebavedomie. Musíme byť nohami na zemi a s myšlienkami v nebi snívať o zisku európskeho titulu," cituje Ronalda server A Bola.

Hráč saudskoarabského klubu Al-Nassr dostal na prvý prípravný zápas s Fínskom (4:2) voľno, porážku s Chorvátskom (1:2) sledoval len z lavičky. Proti Írsku bol blízko k hetriku. V prvom polčase trafil tyč z priameho kopu. Po prestávke dal dva krásne góly.

Najprv si pravačkou spracoval dlhý pás od Rúbena Nevesa, efektnou finesou si pred brániacim Liamom Scalesom pripravil loptu na ľavačku a vymietol horný vinkel bránky. "Raketa od Ronalda, magický okamih," nešetrí superlatívmi BBC.

VIDEO Zostrih výkonu Cristiana Ronalda

O desať minút neskôr potom rodák z Madeiry nepohrdol pre zmenu ponukou Dioga Jotu a z miesta pred bielym penaltovým bodom skóroval nekompromisne k žrdi. V 207. medzištátnom zápase sa posunul už na 130 strelených gólov a vylepšil svoj vlastný svetový rekord.

"Ak bol prvý gól jedným z mojich najkrajších? Neviem, niekedy si ich všetky pustím. Zareagovali sme na porážku s Chorvátskom. Úspech možno dosiahnuť iba kritikou.

Fanúšikovia od reprezentácie očakávajú veľa, neexistuje žiadny priestor pre chyby, vôbec, vždy chcú, aby Portugalsko vyhralo. Kvôli našej generácii a talentu, ktorý má. Porážka je vždy zlá, ale pochádzajú z nej dobré veci, keď sa poučíte," uviedol Ronaldo, ktorého čaká rekordné šieste Euro.

Vyslúžil si pochvalu trénera Roberta Martíneza. "Ronaldo? Treba ho oceniť a ukázať deťom! Vždy myslím v prvom rade na tím. Ako kapitán mal neuveriteľné odhodlanie, dal dva parádne góly a pracoval pre mužstvo. Prejavoval solidaritu a spolupatričnosť. To sa mi veľmi páčilo," zhodnotil kouč.

Portugalci vstúpia do šampionátu duelom proti českej reprezentácii 18. júna v Lipsku.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 27

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Portugalsko Roberto Martinez EURO 2024 Selecao Portugalská futbalová reprezentácia