Horúca správa z Dortmundu: Žltá armáda zostala bez trénera, kam povedú jeho kroky?

Tréner Edin Terzič (v popredí)Tréner Edin Terzič (v popredí) Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

DORTMUND - Nemecký futbalový tréner Edin Terzič oznámil koniec svojho pôsobenia v Dortmunde.

Borussia na webe uviedla, že štyridsaťjedenročný kouč požiadal o okamžité rozviazanie zmluvy a klub mu vyhovel. Podľa médií by sa mal do úlohy hlavného trénera posunúť doterajší asistent Nuri Sahin.

"Po našom finále vo Wembley som požiadal vedenie o rozhovor, pretože som po desiatich rokoch v BVB – z toho po piatich rokoch v trénerskom tíme a dvoch a pol rokoch v úlohe hlavného kouča – mal pocit, že nová éra by mala odštartovať s novým mužom na lavičke," uviedol Terzič, ktorého rodičia do Nemecka prišli z vtedajšej Juhoslávie.

Terzič viedol Dortmund prvýkrát od decembra 2020 do júna 2021 a získal s ním Nemecký pohár. Druhýkrát sa Borussie ujal v máji 2022 a v uplynulej sezóne s tímom nečakane postúpil až do finále Ligy majstrov, v ktorom jeho zverenci napriek kvalitnému výkonu podľahli 0:2 hviezdami nabitému Realu Madrid. V bundeslige ale Borussia skončila až piata a len tak sa kvalifikovala do Ligy majstrov.

Tridsaťpäťročný Sahin patrí k slávnym postavám klubu, ale zatiaľ mu chýbajú väčšie trénerské skúsenosti. V rokoch 2021 až 2023 viedol turecký Antalyaspor, odkiaľ sa krátko pred koncom minulého roka presunul spoločne s bývalým spoluhráčom Svenom Benderom do úlohy Terzičovho asistenta.

Viac o téme: Borussia Dortmund Edin Teržič
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Borussia Dortmund
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy