Slovan predstavil druhú letnú posilu, ktorou je staronová tvár: Sám prejavil záujem o návrat domov

 Jurij Medveděv je späť na Tehelnom poli Jurij Medveděv je späť na Tehelnom poli Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Druhou letnou posilou ŠK Slovan Bratislava je hráč, ktorý dlhodobo patril k belasým oporám a podieľal sa na piatich zo šiestich titulov v sérii.

Vedenie Slovana podpísalo s 27-ročným českým obrancom, ktorý sa narodil v Kazachstane, trojročný kontrakt. Do klubu sa vrátil po pôsobení v Soči.

"Jurij Medveděv bol našou dlhoročnou oporou a dôležitým hráčom. Sám prejavil záujem o návrat domov a z pohľadu klubu by bola škoda nevyužiť možnosť získať takto kvalitného hráča. Futbalový život jednoducho prináša aj takéto príbehy a sme veľmi radi, že Jurij začne svoj druhý úsek kariéry v Slovane. Veríme, že bude prinajmenšom rovnako úspešný ako ten prvý.

Jurij prichádza späť do známeho prostredia, v podstate ako domov, čo je výhoda z pohľadu adaptácie. Získavame v ňom kvalitnú alternatívu na kraj obrany i potrebné zvýšenie konkurencie, ktoré je nevyhnutné z pohľadu počtu zápasov, ktoré sú pred nami. Dohodli sme sa na trojročnom kontrakte,“ povedal Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

"Vraciam sa späť domov, do klubu, kde som prežil krásne obdobie a do Bratislavy, kde sa mi narodil syn. Verím, že aj moje druhé pôsobenie v belasom bude úspešné, a bude sa nám spoločne dariť a naplníme ciele, ktoré má klub stanovené.

Je to krásny pocit, byť opäť na Tehelnom poli, kde som za Slovan odohral veľa pamätných zápasov. Teším sa aj na bývalých spoluhráčov a realizačný tím. Som veľmi rád, že som späť,“ vyhlásil Jurij Medveděv.

Informoval ŠK Slovan Bratislava na svojej oficiálnej klubovej stránke.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Jurij Medveděv Niké liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy