Odkaz plný emócií a krásnych slov: Populárny miláčik Dortmundu učinil rozhodnutie o budúcnosti

Nemecký futbalový stopér Mats Hummels po postupe Borussie Dortmund do finále Ligy majstrovNemecký futbalový stopér Mats Hummels po postupe Borussie Dortmund do finále Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Lewis Joly

DORTMUND - V tieni začiatku futbalového EURA prišla definitívna správa z Dortmundu. Mats Hummels, klubová ikona, sa lúči s vestfálskym tímom po druhý raz v kariére.

Hummels hral za Dortmund v dvoch etapách - najskôr od 2009 do 2016, následne odišiel na tri roky do Bayernu Mníchov a v lete 2019 sa vrátil do Dortmundu. Teraz nadobro kýva žlto-čiernej armáde, ktorej poslal na záver svojho pôsobenia aj odkaz.

"Drahí fanúšikovia, môj čas v čiernom a žltom sa chýli ku koncu po viac ako 13 rokoch. Bolo pre mňa obrovskou poctou hrať za BVB tak dlho a byť súčasťou cesty z 13. miesta v roku 2008. Mnoho výborných trénerov, fantastických hráčov, ktorých som mal česť tu spoznať. Budem držať palce, aby sme sa stretli znova v Borsigplatz (rodisko Borussie Dortmund, pozn.) čo najskôr, aby sme oslavovali. Budete mi chýbať," napísal 35-ročný rodák z Bergisch Gladbachu.

Technicky zdatný stopér, o ktorého bol svojho času záujem aj v Premier League, vyhral s Dortmundom dva ligové tituly (2011, 2012), dvakrát Nemecký pohár a dvakrát sa s Borussiou dostal do finále Ligy majstrov. Jeho najbližším pôsobiskom by mohla byť MLS.

Hummelsov odchod nasledoval deň po tom, čo pri tíme na vlastnú žiadosť skončil tréner Edin Terzić. Hummels v minulých dňoch kritizoval jeho prácu, naposledy bezprostredne pred finále Ligy majstrov proti Realu Madrid (0:2). Niektoré médiá práve takéto počínanie voči trénerovi spájajú s hráčovým odchodom, klub k ukončeniu spolupráce uviedol, že k nemu došlo po vzájomnom rozhovore s klubovým konateľom Larsom Rickenom a športovým riaditeľom Sebastianom Kehlom.

Viac o téme: Borussia Dortmund Mats Hummels
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy