EURO 2024 Situácia je zlá, fanúšikovia budú smutní: Veľký oznam usporiadeľov pred dnešným programom

Tureckí fanúšikovia počas ME vo futbale 2024Tureckí fanúšikovia počas ME vo futbale 2024 Zdroj: SITA/AP/DPA/Christoph Reichwein

BERLÍN - Kvôli varovaniu meteorológov pred nepriaznivým počasím nemôžu dnes priaznivci futbalových majstrovstiev Európy v berlínskych fanúšikovských zónach sledovať okrem iného večerné stretnutie českého národného tímu s Portugalskom.

Naopak sektor pre fanúšikov v Lipsku, kde hrajú Česi, zostáva zatiaľ otvorený. Nemecká meteorologická služba predpovedá pre časti Nemecka silné búrky a výdatné lejaky. Nepriazeň počasia sa týka pásu od západu na východ krajiny. Najväčšie varovanie zatiaľ platí pre Durínsko a Hesensko v centrálnej časti Nemecka, výstraha ale zahŕňa aj Sasko, ktoré hostí večerný zápas Čechov s Portugalcami.

Nepriazni počasia vrátane krupobitia bude Berlín čeliť večer a v noci. "Bezpečnosť návštevníkov fanzón je pre nás prioritou. Fanzóny preto dnes necháme uzavreté a prosíme všetkých, aby zostali doma," oznámil Moritz van Dülmen zo spoločnosti Kulturprojekte Berlin, ktorá pripravuje kultúrny program v berlínskych sektoroch pre fanúšikov.

V Berlíne sú v centre mesta dve zóny, a to pri Brandenburskej bráne a pri neďalekej budove Ríšskeho snemu, ktorá je sídlom parlamentu. Dominantou sektora pri Brandenburskej bráne je vedľa umelého trávnika s plochou 24.000 metrov štvorcových obrie futbalová brána, ktorá je vysoká 21 metrov a široká 63 metrov. Berlín ju označuje za najväčšiu na svete.

Zatiaľ čo Berlín uzavrel sektor pre verejné premietanie zápasov a spoločné fandenie, Lipsko po konzultácii s hasičmi a políciou necháva zónu otvorenú. Verejnoprávna regionálna televízna stanica MDR ale uviedla, že neskôr popoludní sa v meste bude konať ďalšia porada, takže v prípade nepriaznivého vývoja by mesto mohlo uzavrieť sektor.

Viac o téme: EURO 2024 ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy