EURO 2024 Milá tradícia futbalistov: Na slovenské palmolive je vyčlenená už druhá bedňa

Na snímke slovenskí futbalisti zľava kapitán Milan Škriniar, Denis Vavro, Ondrej Duda a Juraj Kucka sa tešia po víťazstve v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko na ME vo futbaleNa snímke slovenskí futbalisti zľava kapitán Milan Škriniar, Denis Vavro, Ondrej Duda a Juraj Kucka sa tešia po víťazstve v zápase E-skupiny Belgicko - Slovensko na ME vo futbale Zdroj: TASR/Martin Baumann

MAINZ - Oslavný pokrik slovenských futbalistov "palmolive" má v tíme dlhú tradíciu.

Na tohtoročnom EURE 2024 museli kustódi pre hráčov vyčleniť novú bedňu, na ktorú sa bubnuje. Text i názov pokriku známeho ako "O Belino" priniesol do reprezentácie ešte Ján Ďurica počas kvalifikácie ME 2016.

Pokrik spočíva v tom, že jeden hráč predspievava text, ktorý po ňom opakuje celý tím. Postupne sa stupňuje hlasitosť i intenzita a prichádza rytmické búchanie. Teraz už známe "palmolive" je súčasťou reprezentácie poriadne dlhý čas.

Jeho pôvod sa snažil vysvetliť pre Športky ešte minulý rok Ján Ďurica. "Ja som to začal a som rád, že chlapci v tradícii pokračujú. Tento pokrik vznikol ešte v Petržalke alebo v Dunajskej Strede. Stáli sme v sprche a niekto kričal "Palmolive" a zrazu bol z toho pokrik. Veľa ľudí sa ma pýta, čo to znamená. Sám neviem, niekde som to počul a už to zostalo v šatni až doteraz," uviedol bývalý reprezentantačný stopér.  

Súčasťou pokriku býva vždy bedňa na výbavu, na ktorú sa udiera kopačkami. Na tento účel je vyčlenený už druhý kus, predošlý bol ešte na MS 2010 v Juhoafrickej republike. 

"Bola jedna bedňa určená čisto iba na to, tá bola už v Afrike. Teraz sme dali novú. Ničí sa, prehlbuje sa a zmestí sa tam menej vecí. Chalani tak začali s novou," povedal počas turnaja v Nemecku kustód tímu Marek Košáň.

Po senzačnom pondelkovom víťazstve nad Belgickom (1:0) predspievaval tímu Lukáš Haraslín, spolu s ním "bubnovali" o bedňu Juraj Kucka a asistent trénera Marek Hamšík. Práve Hamšík a Kucka patria medzi stabilných "hecovačov" v šatni. 

Slovákov čaká najbližší zápas v E-skupine ME v piatok v Düsseldorfe, o 15.00 h nastúpia proti Ukrajine.

Viac o téme: Ján Ďurica Slovensko EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/sfzofficial
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy