Keď nie Tatar, tak jeho krajan z NHL: Bohatý český gigant láka slovenského reprezentanta

Pavol Regenda a Tomáš Tatar oslavujú strelený gól do siete FrancúzskaPavol Regenda a Tomáš Tatar oslavujú strelený gól do siete Francúzska Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

PARDUBICE - Keď prehrali siedmy finálový zápas proti Třincu, každému bolo jasné, že sa budú chcieť pomstiť.

Pardubice vstúpia do novej sezóny opäť ako favorit českej extraligy a na čele s megalomanským majiteľom Petrom Dědekom budú chcieť priviesť do "Hockeytownu" čo najlepšie mená. 

Prvý podpis na zozname je hotový. Dynamo priviedlo zo zámoria českého útočníka Jiřího Smejkala. Ten dal zbohom Ottawe, NHL a do mesta perníkov prišiel získať vytúžený titul, na ktorý sa čaká už 13 rokov. Treba poznamenať, že určite ho zlákali aj tisíce, ktoré má ambiciózny klub vo vrecku. Smejkal ale nie je jediný, na koho sa Pardubice zamerali počas leta. 

Po vicemajstrovskej sezóne stratili štvoricu útočníkov - Tomáša Hyku, Adama Musila, Roberta Říčku a Richarda Pánika. "Naším plánom je minimálne dvoch z nich nahradiť elitnými hráčmi s bohatými skúsenosťami a ďalších dvoch z vlastných zdrojov," prezradil nedávno Dědek.

Klub loví naďalej v zámorských vodách, po novom si dal do hľadáčika slovenských reprezentantov. A nie hocijakých. V posledných dňoch sa priveľmi šepkalo o Tomášovi Tatarovi. Ten po neúspešnej sezóne v Colorade a Seattli nemá v profilige kontrakt. Silneli hlasy, že sa po viac ako 900 odohraných zápasoch v NHL vráti do Európy, avšak sám to vylúčil okamžite po skončení svetového šampionátu v Prahe. 

Napriek všetkému, Pardubice sa postavili do radu na prvé miesto a okamžite prejavili záujem o skúseného Slováka a kapitána nášho výberu na nedávnych MS. Sám Tatar priznal záujem z Pardubíc, avšak zo zámoria sa ešte nehodlá odísť. "Áno, volal som si s vedením Pardubíc, ale v Európe momentálne neriešim nič a čakám, kým sa otvorí trh v NHL," vyhlásil Tatar pre Denník Šport. 

Keď nie Tatar, tak Regenda

Východočesi ale nebudú čakať dlho, na mušku si vzali hneď ďalšieho v poradí. Ako informuje český portál sport.cz, po novom sa špekuluje o tom, že do Pardubíc príde o deväť rokov mladší Pavol Regenda. 

Rodák z Michaloviec mal už v extralige pôsobiť v sezóne 2022/2023, kedy podpísal zmluvu s BK Mladá Boleslav. Z angažmánu ale nakoniec nič nebolo. Po vydarených majstrovstvách sveta si ho totiž vyhliadol Anaheim Ducks a dal mu príležitosť ukázať sa v NHL. 

Za dve sezóny v jeho drese odohral devätnásť zápasov, väčšinu času strávil na farme v San Diegu, kde počas dvoch rokov nazbieral skvelých 59 bodov (32+27) v 104 dueloch. Zmluva v zámorí sa mu ale skončila a nová je, zdá sa, zatiaľ v nedohľadne. 

Regenda bude mať o čom uvažovať. Pardubice mu poskytnú miesto v elitných útokoch, skvelé podmienky a výbornú výplatu. Avšak bude to stačiť na to, aby sa vzdal sna hrať naplno v NHL? Všetko sa dozvieme v najbližších dňoch. 

Viac o téme: Tomáš Tatar HC Dynamo Pardubice Pavol Regenda

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy