Trampoty konečne minulosťou: Česká hviezda hlási návrat a predstavila veľké plány

Česká tenistka Karolína MuchováČeská tenistka Karolína Muchová Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

PRAHA - Česká tenistka Karolína Muchová sa takmer po desaťmesačnej pauze spôsobenej zranením pravého zápästia vracia na kurty.

Budúci týždeň sa zúčastní trávnatého turnaja v Eastbourne, po ňom má v pláne Wimbledon a tiež olympijské hry v Paríži. Finalistka minuloročného Roland Garros o tom informovala v tlačovej správe.

"Nemôžem sa dočkať, keď znova vstúpim na kurt. Bol to dlhý a náročný proces, ale som pripravená bojovať," povedala Muchová.

Dvadsaťsedemročná rodáčka z Olomouca odohrala posledný duel vlani v septembri, kedy v semifinále US Open nestačila na neskoršiu víťazku Američanku Cori Gauffovú. Kvôli boľavému zápästiu vynechala potom Turnaj majsteriek, finálový turnaj o Pohár Billie Jean Kingovej či tohtoročné Australian Open.

Vzhľadom na pretrvávajúce problémy absolvovala Muchová vo februári operáciu a kvôli rekonvalescencii sa nezúčastnila ani antukového Roland Garros, kde by obhajovala minuloročnú finálovú účasť. V poradí rebríčka WTA klesla na súčasné 34. miesto.

Česká tenistka Karolína Muchová Galéria fotiek (2) Karolína Muchová Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa

"Obdobie po operácii bolo pre mňa niekoľkokrát ťažšie ako klasická sezóna. Psychicky aj fyzicky to bolo veľmi vyčerpávajúce, ale vďaka podpore môjho tímu a odborníkov z celého sveta som verila, že sa vrátim," uviedla Muchová.

Bývalá svetová osmička mala ruku po operácii šesť týždňov v pevnej dlahe a potom ďalšie dva týždne v kratšej. Po odstránení dlahy bojovala s veľkou únavou ruky a ťažko hýbala prstami. "Bolo to veľmi frustrujúce, ale vedela som, že to zvládnem," podotkla Muchová.

Po turnaji v Eastbourne sa bude chystať na Wimbledon a chce štartovať aj na hrách v Paríži. "Olympiáda je pre mňa obrovská motivácia. Reprezentovať svoju krajinu na takej prestížnej udalosti je pre mňa veľkou cťou a urobím všetko pre to, aby som predviedla ten najlepší tenis," povedala Muchová.

V Paríži by mala štartovať aj vo štvorhre, a to po boku víťazky minuloročného Wimbledonu Markéty Vondroušovej. "S Maky sa zapíšeme do štvorhry a dúfam, že nám to pôjde," doplnila Muchová pre CANAL+ Sport.

Viac o téme: WTA Eastbourne Karolína Muchová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy