EURO 2024 Smolný večer opory reprezentácie: Najskôr vlastný gól, potom niečo ešte horšie

Švajčiarsky futbalista Fabian Schär Švajčiarsky futbalista Fabian Schär Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

KOLÍN NAD RÝNOM - Švajčiarsky futbalista Fabian Schär si zo stredajšieho zápasu Eura proti Škótsku (1:1) odniesol zlomený nos. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zatiaľ nie je jasné, či tridsaťdvaročný stopér Newcastlu zasiahne v nedeľu do zápasu proti Nemecku, v ktorom sa rozhodne o víťazovi skupiny A.

Schär prežil v Kolíne nad Rýnom smolný večer. Najprv si v 13. minúte dal vlastný gól a o chvíľu neskôr sa zrazil so škótskym obrancom Anthonym Ralstonom. Obaja hráči si vyžiadali dlhšie ošetrenie, zápas ale dohrali. Švajčiarom, ktorí sú so štyrmi bodmi blízko postupu do osemfinále, zaistil remízu v 26. minúte Xherdan Shaqiri.

Zlomeninu nosa utrpel na šampionáte aj hviezdny kanonier Kylian Mbappé. Francúzsky kapitán by mal na turnaji v Nemecku pokračovať s ochrannou maskou.

Viac o téme: Švajčiarsko Fabian Schär EURO 2024