EURO 2024 Srbi žiadajú UEFA, aby okamžite konala: Ak sa tak nestane, opustia šampionát predčasne

Srbskí futbalisti na ME vo futbale 2024Srbskí futbalisti na ME vo futbale 2024 Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

MNÍCHOV - Srbská futbalová reprezentácia pohrozila odchodom z európskeho šampionátu. Túto správu priniesol portál theathletic.com.

Balkánskemu mužstvu prekážali chorále, ktoré zazneli počas včerajšieho zápasu Albánska s Chorvátskom, a UEFA už dostala varovanie, aby potrestala obe federácie. Ak sa tak nestane, tak Srbi možno predčasne opustia európsky šampionát.

Srbská futbalová asociácia uvádza, že oba fanúšikovské tábory kričali "Zabi, zabi, zabi Srba". 

"Čo sa stalo, je škandalózne, a žiadame UEFA o sankcie, hoci aj keby to malo znamenať nepokračovanie na turnaji. Sme si istí, že budú potrestaní, pretože UEFA už odpovedala na našu žiadosť o vylúčenie tzv. albánskych žurnalistov z turnaja.

Žiadame UEFA o potrestanie oboch federácií. Nechceme sa na tom podieľať, ale ak ich UEFA nepotrestá, premýšľame, ako budeme postupovať," uviedol Jovan Surbatović v správe Srbskej asociácie.

K urážkam a stretom medzi fanúšikmi balkánskych tímov a štátov bývalej Juhoslávie dochádza na futbalových štadiónoch opakovane. Srbi boli sami potrestaní pokutou 15-tisíc eur za správanie priaznivcov počas úvodného duelu s Anglickom.

Fanúšikovia vyvesili na tribúnach transparenty s mapou svojej krajiny vrátane Kosova, ktorého samostatnosť Srbsko neuznáva. Za provokatívne mapy zaplatili po zápase s Talianskom aj Albánci, ktorí dostali v súčte pokuty vo výške 42-tisíc eur za použitie pyrotechniky, hádzanie téglikov s pivom a vbehnutie na ihrisko.

"Naši fanúšikovia sa správali oveľa lepšie ako ostatní," reagoval Surbatovič. "Jedného fanúšika potrestali za rasistické urážky, ale nechceme, aby sa to pripisovalo iným. My Srbi sme gentlemani a máme otvorené srdce."

Viac o téme: UEFA Srbsko EURO 2024 ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky, theathletic.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy