Neváhate, ak priletí ponuka z najlepšej ligy: Slovenská reprezentantka prestupuje do Maďarska

Na snímke slovenská hádzanárka Karin Bujnochová počas tlačovej konferencie pred zrazom slovenskej reprezentácie v hádzanej žien a kvalifikáciou o postup na ME 2024Na snímke slovenská hádzanárka Karin Bujnochová počas tlačovej konferencie pred zrazom slovenskej reprezentácie v hádzanej žien a kvalifikáciou o postup na ME 2024 Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Slovenská hádzanárska reprezentantka Karin Bujnochová sa z Poľska sťahuje do Maďarska.

Po dvoch rokoch v tíme Zaglebie Lubin, s ktorým dvakrát získala majstrovský titul i pohár a okúsila aj zápasy Ligy majstrov, bude hrať v drese nováčika najvyššej maďarskej súťaže Szombathelyi KKA.

"Chcela som skúsiť niečo nové - inú ligu, mimochodom najlepšiu na svete. Teším sa na túto novú výzvu," citoval maďarský klub na svojom webe oporu reprezentácie SR, ktorá v uplynulej sezóne prispela k zisku ligového titulu Zaglebie 101 gólmi, v Lige majstrov ich mala na konte dvanásť. Bujnochová je jedna z viacerých posíl nováčika, za ktorý bude chytať aj doterajšia michalovská brankárka Naira Morgana Mendesová de Almeidová.

Dvadsaťdeväťročná spojka pred príchodom do Lubinu v roku 2022 hrala vo francúzskom Achenheim Truchtersheim Handball, kam prestúpila v lete 2018 z HK Slovan Duslo Šaľa. Informoval o tom portál slovakhandball.sk.

Viac o téme: Karin Bujnochová Szombathelyi KKA
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy